کد خبر: 3928188
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در پی پخش بخش‌هایی از مداحی در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از شبکه استانی كه موجب تكدر خاطر مردم اهل سنت استان كردستان شد، از علما و اهل تسنن استان کردستان عذرخواهی کرد.

به گزارش ایکنا از کردستان، جعفر عبدالملکی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان، در پی پخش بخش‌هایی از یک برنامه تلویزیونی از شبکه استانی مرکز کردستان در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که باعث تکدر خاطر ساحت مذهبی برادران دینی و ایمانی، و جریحه‌دارشدن قلوب مردم شریف، مؤمن، و ولایتمدار استان کردستان شد، در پیامی از عموم مردم متدین و انقلابی و نیز مقامات دینی و سیاسی استان عذرخواهی کرد. متن پیام بدین شرح است:

«بي شك امروز بيش از هر دوراني نيازمند نداي آسماني قرآن كريم هستيم كه«وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا»

مردم شریف و شهیدپرور استان فرهنگی کردستان، علما؛ ماموستایان بزرگوار، دشمنان اصل و اساس شریعت محمدی (ص) همیشه در پی ایجاد فتنه و اختلاف میان مسلمانان بوده و هستند و امروز برخی اقدامات تفرقه‌افکنانه در فضای مجازی بستر این آتش‌افروزی را بیشتر فراهم نموده است.

متأسفانه در پخش زنده مراسم ایام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین (ع) از شبکه کردستان در چند ثانیه مطلبی پخش گردید که قلوب متدینین را جریحه‌دار کرد.

اینجانب علاوه بر برخورد با عاملان این سهل‌انگاری از همان ابتدا اراده به عذر خواهی از مردم نجیب کردستان داشتم اما با توجه به بستری شدن بنده در بیمارستان به دلیل بیماری کرونا و همچنین جهت جلوگیری از عمومی شدن این اشتباه مطلبی بیان نشد. اما امروز که تفرقه‌افکنان و گردانندگان برخی از کانال‌ها در شبکه‌های مجازی باعث نشر این خطا شده‌اند و متأسفانه به تحریک احساسات مردم متدین می‌پردازند، بر خود لازم می‌دانم که از مردم متدین و سلحشور استان و علمای دلسوز به جهت خطای پیش آمده عذرخواهی نمایم و امیدوارم شما سروران معظم خطای پیش آمده در مجموعه تحت امر اینجانب را به احترام زحمات شبانه روزی همکاران خستگی‌ناپذیر در نشر دین و فرهنگ مورد اغماض قرار دهید و مثل همیشه توطئه‌های دشمنان کشور عزیز اسلامی و دیانت مصطفوی را ناکام گذارید.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: