کد خبر: 3971284
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج با محکوم کردن جنایت تروریستی در مدرسه سیدالشهدا(ع) کابل، گفت: ارتکاب این عمل تروریستی برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام صورت گرفته است، چرا که هیچ دلیلی جنایت و قتل عام دختران دانش‌آموز روزه‌دار را توجیه نمی‌کند.

ماموستا اقبال بهمنی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: قتل عام تعدادی دانش‌آموز دختر هیچ دستاوردی برای گروه جنایتکار و تروریستی داعش ندارد و هیچگاه نمی‌توان از این جنایت به عنوان دستاوردی نظامی بحث کرد.

وی با محکوم کردن جنایت تروریستی در مدرسه سیدالشهدا(ع) کابل، افزود: ارتکاب این عمل تروریستی برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام صورت گرفته است، چراکه هیچ دلیلی جنایت و قتل عام دختران دانش‌آموز روزه‌دار را توجیه نمی‌کند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج این اقدامات تروریستی را جنایت ضد‌بشری دانست و بیان کرد: بانیان این جنایت ضدبشری، همان فریب‌خوردگان استکبار جهانی و دشمنان اسلام هستند که به ‌نام اسلام و دین دست به چنین اعمال غیرانسانی می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه این فاجعه ضدبشری چهره دروغین حامیان حقوق بشر را نمایان برای جهانیان را نمایان کرد، افزود: جنایت مدرسه کابل این حقیقت را برای ما روشن کرد که هنوز جاهلیت در نزد برخی از مدعیان دروغین دین اسلام وجود دارد و کار آنان ادامه‌دهنده راه جاهلان صدر اسلام است.

ماموستا بهمنی بیرون انداختن آمریکا از کشورهای اسلامی را تنها راه برای از بین رفتن این جریانات ضدبشری در جهان اسلام دانست و اظهار کرد: حضور آمریکا و هم پیمانانش در کشورهای اسلامی برابر با حیات و رشد این گروه‌های تروریستی در کشورهای اسلامی است.

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم که جهان اسلام و سران کشورهای اسلامی هرچه سریع‌تر به آن بصیرتی که دین مبین اسلام سفارش کرده است، برسند تا هرچه سریع‌تر ریشه قتل و کشتار بین مسلمین خشکانده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: