کد خبر: 3988905
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹

مسئول مرکز بهداشت شهرستان سنندج وضعیت این شهرستان را از نظر بیماران مبتلا به کرونا بسیار وخیم ذکر کرد و گفت: در صورت عدم توجه به برخی مسائل با نبود تخت در بیمارستان‌های سنندج مواجه خواهیم بود.

به گزارش ایکنا از کردستان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دکتر جهانبخش یوسفی، مسئول مرکز بهداشت شهرستان سنندج با اشاره به وضعیت شهرهای استان کردستان از ۱۶ مرداد ۱۴۰۰، اظهار کرد: شهرستان‌های سنندج، سقز، مریوان، بیجار و قروه در وضعیت قرمز، شهرستان‌های دیواندره، دهگلان و کامیاران در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بانه و سروآباد در وضعیت زرد قرار دارند.

وی وضعیت شهرستان سنندج را از نظر بیماران مبتلا به کرونا بسیار وخیم ذکر کرد و افزود: در صورت عدم توجه به برخی مسائل با نبود تخت در بیمارستان‌های سنندج مواجه خواهیم بود.

مسئول مرکز بهداشت سنندج بیان کرد: هم اکنون حدود ۲۹۰ نفر در بیمارستان‌های شهر سنندج به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند و تخت‌های آی سی یو در حال تکمیل شدن است.

وی از مراجعه ۲۶۷ نفر بیمار به اورژانس‌های تنفسی طی شب گذشته، ۱۵ مردادماه اشاره کرد و افزود: از این تعداد ۴۷ نفر جدید فقط در یک شب بستری شدند.

یوسفی با درخواستی از مردم، افزود: تا وضعیت از این بدتر نشده است، از حضور در مهمانی، هرگونه مراسم، خریدهای غیر ضروری به ویژه در فضاهای بسته خودداری شود.

وی با تأکید بر استفاده از ماسک به محض خروج از منزل، بیان کرد: افراد بدون ماسک اگر در مواجهه با این ویروس جدید قرار بگیرند در عرض ۱۵ ثانیه مبتلا می‌شوند.

مسئول مرکز بهداشت سنندج بیان کرد: هم اکنون خوشه‌های ابتلا در جمع‌های خانوادگی و دوستان وجود دارد و بسیاری از افراد بستری سابقه شرکت در مراسم و مهمانی‌ها را داشته‌اند و عده‌ای به دلیل نبود استفاده از ماسک مبتلا شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تزریق واکسن به منزله عدم ابتلا نیست و حتما در هر شرایطی استفاده از ماسک ضروری است، افزود: هرگونه گلو درد، سرفه، آب‌ریزش بینی و بی حالی باید جدی گرفته شود، در این شرایط بیش از هر زمان دیگری نیاز به هوشیاری و همدلی همه اقشار جامعه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: