کد خبر: 3989756
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲

معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: با توجه به آغاز ماه محرم و برگزاری مراسم عزاداری ضرورت دارد پروتکل‌های بهداشتی با دقت و شدت بیشتری رعایت شود.

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام علی رستمی، معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان کردستان در کارگروه مراسم عزاداری ماه محرم و صفر و کمیته استانی مدیریت بیماری کرونا که امروز، 19 مردادماه در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به آغاز ماه محرم و برگزاری مراسم عزاداری در این ایام لازم است، پروتکل‌های بهداشتی با دقت و شدت بیشتری رعایت شود.

وی افزود: در صورت عدم توجه هیئات، حسینیه‌ها و هیئت امنای مساجد و مداحان نسبت به اجرای دستورالعمل دبیرخانه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتطامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم مجوز فعالیت متخلف از سوی سازمان تبلیغات اسلامی به مدت شش ماه لغو خواهد شد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد: اسامی هیئاتی که برنامه دارند به تفکیک شهرستان‌ها به دانشگاه علوم پزشکی کردستان ارائه خواهد شد، تا در صورت نیاز نظارت لازم بر موارد بهداشتی انجام گیرد.

وی افزود: در صورت نیاز تریبون‌های ایام محرم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان خواهد بود تا توصیه‌های لازم به عزاداران ارائه دهند.

استفاده از ظرفیت مدارس در اجرای عزاداری‌های محرم

ابراهیم قادری، معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در کردستان با توجیهاتی که شده امیدواریم مشکلی در عزاداری‌های محرم برگزار می‌شود، اظهار کرد: حفظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم ضروری است و باید مورد توجه عزاداری باشد.

وی استفاده از ظرفیت مدارس را در اجرای عزاداری‌های محرم مؤثر دانست و افزود: باید سعی شود عزاداری‌ها در فضای باز برگزار شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پایان یادآور شد: باید به هیئات مذهبی توصیه‌های لازم را داد تا بتوانند بدون مشکل و حاشیه برنامه‌های خود را پیش ببرند.

برگزاری 20 نمایشگاه مجازی محرم در کردستان

کامل گلباغی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کردستان نیز در این نشست گفت: با تشکیل شورای اطلاع‌رسانی برای بازتاب فعالیت‌های محرم اقدام خواهیم کرد.

وی از تهیه پوسترهایی ویژه محرم خبر داد و افزود: پوسترهای محرم در قالب ۲۰ نمایشگاه مجازی در معرض دید قرار خواهد گرفت.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کردستان از برگزاری نشست‌های تخصصی معرفی کتاب و تولید محتوای دینی غنی در استان خبر داد و یادآور شد: در ایام محرم نشست‌های تخصصی نیز به‌صورت وبینار برگزار می‌شود.

 برگزاری عزاداری‌ها در فضاهای بسته با سقف بالاتر از شش متر، تهویه هوای مناسب در محل عزاداری، تهیه غذای بیرون‌بر برای عزاداران و لزوم استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از موارد مورد تأکید اعضای جلسه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برنامه‌های ایام محرم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: