کد خبر: 3997514
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، استقرار روحانی و برگزاری نماز جماعات در روستاها را ضروری دانست و گفت: تلاش می‌کنیم تا به زودی نسبت به تجهیز مسجد و استقرار روحانی در روستای شهرک بیجار اقدام شود.

به گزارش ایکنا از کردستان به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، روز گذشته 22 شهریورماه در بازدید میدانی از روستای کم‌برخوردار شهرک بیجار، اظهار کرد: این سفر در راستای عمل به وعده‌ای که دو هفته گذشته در دفترم به جوانان این روستا برای بررسی مشکلات مردم منطقه داده بودم، انجام شد.

وی با بیان اینکه ضعف آنتن‌دهی تلفن‌همراه، آب آشامیدنی و آسفالت جاده روستایی شهرک بیجار تا چندماه آینده برطرف می‌شود، افزود: برای ساماندهی و تجهیز مسجد روستا نیز کمک خواهیم کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان استقرار روحانی و برگزاری نماز جماعات در این روستا را ضروری دانست و بیان کرد: امیدوارم با روی کار آمدن نیروهای جدید در دولت سیزدهم در سفر بعدی، دیگر شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

وی دولت سیزدهم را جهادی و پای کار خواند و افزود: در سفر هفته‌های آینده آیت‌الله رئیسی به کردستان، مشکلات مردم و استان را مطرح و پیگیری خواهم کرد.

مرادی، نماینده مردم روستای شهرک بیجار در این دیدار با اشاره به اینکه این روستا با ۷۳ خانوار و ۳۷۰ نفر جمعیت جزو دورافتاده‌ترین و آخرین روستاهای بخش کرانی است، اظهار کرد: مردم این روستا انقلابی و پشتیبان نظام بوده و ۵ شهید را تقدیم نظام کرده‌اند.

وی افزود: عدم ساماندهی و آسفالت راه مواصلاتی، ضعف آنتن‌دهی تلفن‌ همراه، نبود آب شرب و انفجار معدن اطراف روستا از جمله مشکلات مردم شهرک روستای بیجار است.

نماینده مردم روستای شهرک بیجار با بیان اینکه علی‌رغم همه محرومیت‌ها و کمبود امکانات، برای تحقق فرمایشات رهبری و آبادانی در روستا مانده‌ایم، بیان کرد: معادن اطراف این روستا علی‌رغم همه وعده‌ها و آلودگی صوتی و مزاحمت‌هایی که برای مردم این روستا ایجاد کرده‌اند، چند کیلومتر راه روستای محور را آسفالت نکرده‌، وعده کمک ۳۵ میلیون تومانی برای راه‌اندازی دکل مخابراتی تحقق نیافته و اجازه برداشت سنگ‌های زمین‌های شخصی را به ما نمی‌دهند که از نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان درخواست کمک و دستورات لازم برای حل مشکلاتمان را داریم.

ساماندهی مشکلات روستاهای  بیجار نیازمند اعتبار است

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در این سفر در جریان بازدید از معادن شهرستان بیجار با ابراز تأسف از اینکه روستاهای اطراف معادن شهرستان بیجار به اندازه خودشان، از خدمات و مزایای این معادن بهره‌مند نشده‌اند، اظهار کرد: مردم پس از گذشت این همه سال، هنوز آب آشامیدنی، اینترنت و راه آسفالت ندارند.

وی با بیان اینکه ساماندهی مشکلات حوزه آب و جاده روستاهای بخش کرانی بیجار نیازمند اعتبار است، افزود: متولیان این معادن روستاهای اطراف محور فعالیتشان را آباد کرده و برای رفع ضعف زیرساخت‌ها و مشکلات مردم ورود کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان اشتغالزایی حدود ۷۰۰ نفر در سه معدن شهرستان بیجار را قابل تقدیر دانست و افزود: انتظار می‌رود ظرفیت‌های موجود در راستای توسعه و رفع مشکلات مردم به‌کار گرفته شود.

مدیرعامل معدن سنگ آهن قراکند حسن‌آباد یاسوکند بیجار نیز در این بازدید با اشاره به اینکه این معدن از سال ۹۰ آغاز به‌ کار کرده و ۱۲۰ نفر کارگر بومی از روستاهای این منطقه به‌صورت مستقیم و ۴۰۰ راننده کامیون و ماشین‌آلات به صورت غیرمستقیم در این معدن مشغول به کار هستند، گفت: تا مهرماه سال‌جاری زیرسازی جاده محور سه روستای کورکوره، قرکند و شهرک اطراف این معادن را برای مردم انجام و پس از گذشت یک‌سال آسفالت خواهیم کرد.

وی از رئیس سازمان صمت استان کردستان بابت لغو مجوز این معدن و اختصاص به شرکت صبانور گله‌مندی کرد و گفت: این مجموعه علی‌رغم اقدامات انجام شده و هزینه‌‌کرد ۱۰۰میلیارد تومان در این منطقه، سهمیه سوخت ماشین‌آلاتمان را قطع کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور مجتمع کردستان نیز با اشاره به اینکه فاز نخست این‌مجموعه از سال ۹۱، فاز دوم سال ۹۲ و به‌صورت رسمی از سال ۹۵ آغاز به کار کرده است، گفت: ۲۵۰ کارگر و پرسنل در این شرکت مشغول به کار بوده که ۷۵درصد از آنان بومی هستند.

مدیرعامل شرکت کیمیا معدن سپاهان بیجار نیز از سال ۸۷ آغاز به فعالیتت کرده و ۸۵ درصد از نیروهای این مجموعه بومی استان کردستان بوده و در چندسال اخیر فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف همچون زیست‌محیطی انجام داده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: