کد خبر: 4015382
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
ماموستا کریمی:
مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب با بیان اینکه یکی از کلمه‌هایی که به صورت مداوم در سخنرانی‌های امام راحل تکرار می‌شد مردم و مردم‌داری بود گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و بیش از آنچه که فکرش را بکنید بر ما حق دارند.

عبدالسلام کریمی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و مذهب اسلامی

به گزارش ایکنا از کردستان، ماموستا عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب، امروز، اول آذرماه در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید کردستان اظهار کرد: یکی از کلمه‌هایی که به صورت مداوم در سخنرانی‌های امام راحل تکرار می‌شد؛ کلمه مردم و مردم‌داری بود، مردم ولی نعمت ما هستند و مردمی که بیش از آنچه که فکرش را بکنید برما حق دارند، مردمی که در تمام پیچ و خم‌های انقلاب در صحنه بودند و دم برنیاوردند.

وی با اشاره به اینکه خدمت‌گزاری مردم بزرگترین مسئولیت ماست، این مردم واقعاً شایسته خدمتی بیش از این هستند، افزود: رضایت خدا زمانی از ما مسئولان حاصل می‌شود که مردم از ما رضایت داشته باشند، و خدا از ما راضی نخواهد بود مگر این که مردم از ما راضی باشند.

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب بیان کرد: روایت است که امام علی(ع) به مالک‌اشتر دستور داد و فرمود «أَشْعِرْ قَلْبَکَ الرَّحْمَةَ لِلرَّعِیَّةِ وَ الْمَحَبَّةَ لَهُمْ وَ اللُّطْفَ بِهِمْ؛ ای مالک دل و درونت را پر کن از لطف و محبت مردم و دنبال انتقام و کینه نباشید» باید گفت این سخن امام علی(ع) یک منشور اخلاقی، اجتماعی و سیاسی برای مسئولان است و نباید تمایز قائل شویم. اصل 19 قانون اساسی نیز به این نکته اشاره دارد که در قبال قانون اساسی ما تمایزی نداریم و همه یکسان و برابر هستیم و همه ما ایرانی و سربازان نظام و صاحب حق و احترام هستیم.

کریمی با تأکید بر اینکه نباید دیوارکشی و مانع تراشی داشته باشیم، گفت: اگر دیوارکشی هم وجود داشته باشد، باید بین نظام و دشمنان نظام و دوستان نظام و انقلاب باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: