کد خبر: 4047338
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۹
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان:

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری هرگونه قتل و کشت و کشتار را مخالف دین اسلام دانست و افزود: ما اهل سنت استان کردستان حمله مسلحانه در حرم مطهر رضوی را که قلب تمام ملت ایران به ویژه مردم کردستان را جریحه‌دار کرد، محکوم می‌کنیم.

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری

به گزارش ایکنا از کردستان، ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در همایش «طلایه‌داران تبلیغ» که امروز، ۱۷ فروردین‌ماه در مجتمع نور برگزار شد، با محکوم کردن جنایت در حرم رضوی، اظهار کرد: این طلاب در راه تبلیغ و به دست جنایتکاران و دشمنان اسلام به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین تبلیغ عملی مربوط به دو طیف مبارک مهاجر و انصار بود، افزود: هجرت و یاری رساندن و ایثار و ازخودگذشتگی مهاجران و انصار برای زنده نگهداشتن دین اسلام بود. لذا باید این راه پر افتخار در نظام مقدس جمهوری اسلامی ادامه داشته باشد.

امام جمعه سنندج، تبلیغ را ارشاد، هدایت، راهنمایی و حرکت در مسیر نور دانست و افزود: تبلیغ اصلی‌ترین برنامه دین و وظیفه پیامبران، اصحاب و علما بوده است.

وی با اشاره به اینکه در طول اسلام علما سنگر تبلیغ را حفظ کردند و نشان دادند یک مبلغ حقیقی هستند، بیان کرد: خداوند متعال در این زمینه در آیه 165 سوره نساء می‌فرماید: «رُسُلًا مُبَشِّرِينَ وَمُنْذِرِينَ لِئَلَّا يَكُونَ لِلنَّاسِ عَلَى اللَّهِ حُجَّةٌ بَعْدَ الرُّسُلِ ۚ وَكَانَ اللَّهُ عَزِيزًا حَكِيمًا؛ پیامبرانی که مژده رسان و بیم دهنده بودند تا مردم را [در دنیا و آخرت در برابر خدا] پس از فرستادن پیامبران، عذر و بهانه و حجتی نباشد؛ و خدا همواره توانای شکست ناپذیر و حکیم است». ای آیه نشان می‌دهد که دنیا از وجود مباشران و منذرین هیچگاه خالی نبوده است.

ماموستا رستمی با تأکید بر اینکه پیامبر اکرم(ص) تمام عمر شریف خود را در راه دعوت مسلمانان به اتحاد، وحدت، مودت و حفظ دین اسلام صرف کرد، ادامه داد: مبلغان دینی باید با حکمت و درایت خود مردم را به دین دعوت کنند چراکه پیامبر اسلام(ص) با حکمت خود از شقی‌ترین انسان‌ها، کسانی که دختران خود را زنده به گور می کردند، بهترین انسان‌ها را تربیت کرد.

وی با اشاره به اینکه تبلیغ دین با عمل و کردار صالح راهی برای رسیدن به توسعه و عمران بوده است، افزود: رسالت رسولان خدا ساختن انسان‌ها و هدایت آن‌ها از جهل و نادانی به سوی نور و حقانیت است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: یک مبلغ می‌تواند جامعه را به سوی نور و روشنایی و حقانیت هدایت کند چراکه ارزش نهادن به انسانیت در دین اسلام معنا می‌شود.

وی گفت: تبلیغ به معنای زنده نگه داشتن جامعه بوده است که در این زمینه علم می‌تواند یک راهکار باشد؛ البته علمی که برای ساختن بشریت باشد نه علمی که راه نابودی و ویرانگری را در پیش گرفته است.

ماموستا رستمی با اشاره به اینکه تبلیغ باید همراه با عمل صالح، غمخواری و کوشش برای رفع نیاز بشریت باشد، افزود: در هر گروه و طایفه مردم باید به دنبال کسب علم بروند تا برای جامعه و مردم خود مفید باشند.

وی ضمن تسلیت شهادت روحانی مجاهد مشهد مقدس که در عرصه تبلیغ دین و دفاع از مردم جانش را از دست داد، هرگونه قتل و کشت و کشتار را مخالف دین اسلام دانست و افزود: ما اهل سنت استان کردستان حمله مسلحانه در حرم مطهر رضوی را که قلب تمام ملت ایران به ویژه مردم کردستان را جریحه‌دار کرد، محکوم می‌کنیم.

امام جمعه سنندج در پایان از علما و روحانیون درخواست کرد همواره با نصایح حسنه برای کمک به دین خدا در میدان حاضر بوده و موانعی که بر سر راه دین وجود دارد را بردارند و با مناظره حقیقی مردم را راهنمایی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: