کد خبر: 4057485
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷

مدیر پایگاه میراث جهانی هورامان گفت: با توجه به استقبال گسترده پژوهشگران از همایش بین‌المللی «هورامان؛ ثبت جهانی، فرهنگ و توسعه پایدار»، مهلت ارسال چکیده مقالات تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ تمدید شد.

همایش بین المللی هورامان

به گزارش ایکنا از کردستان، پویا طالب‌نیا، مدیر پایگاه میراث جهانی هورامان امروز، 26 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: همایش بین‌المللی «هورامان؛ ثبت جهانی، فرهنگ و توسعه پایدار» رویدادی بسیار حائز اهمیت و استراتژیک از نظر فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است.

وی افزود: خوشبختانه برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری باشکوه همایش صورت گرفته و با هماهنگی و پیگیری فراوانی که تاکنون توسط دست‌اندرکاران همایش انجام شده امیدواریم رویدادی ماندگار و بی‌نظیر را رقم بزنیم که توجه ایرانیان و نیز کشور‌های جهان به سمت هورامان جلب شود.

مدیر پایگاه میراث جهانی هورامان بیان کرد: از اولویت‌های این همایش توجه به ابعاد مختلف فرهنگی هورامان از قبیل مواریث فرهنگی ملموس و ناملموس است تا ضمن تلاش برای تقویت ابعاد آن، زمینه شناسایی بیش از پیش ابعاد مختلف فرهنگ غنی هورامان از دیدگاه پژوهشگران حوزه‌های مختلف فراهم و دستیابی به توسعه پایدار منطقه تسهیل شود.

وی ارائه و انتشار آخرین مستندات و یافته‌های علمی با رویکرد منظر جهانی هورامان، تحکیم وحدت ملی و تعمیق همبستگی فرهنگی و اجتماعی، تعمیق نگاه دانش‌بنیان و جامعه‌محور در مطالعه مواریث فرهنگی در سطوح ملی و محلی، تدوین گزارش کار در حوزه پژوهش برای ارائه به یونسکو، شناخت جوامع محلی برای همراهی در توسعه منطقه و ایجاد امنیت پایدار و تشکیل شبکه پژوهشگران هورامان شناس و برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست‌های مستمر را از جمله اهداف این همایش برشمرد.

طالب‌نیا شناخت ظرفیت‌های موجود در منظر جهانی هورامان و تدوین بسته‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری، بررسی جوانب فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ثبت جهانی هورامان، تهیه دستور کار عملیاتی برای نهادهای متولی در حوزه آینده هورامان، فراهم ساختن زمینه‌ای جهت بروز، رشد مستمر و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در میان اساتید، دانشجویان و فرهیختگان دانشگاهی، تشویق پژوهشگران و متخصصان و ایجاد فضای مناسب جهت ارائه نتایج پژوهش‌های آنان و چاپ و نشر دستاوردهای همایش را از دیگر اهداف عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت‌های کردستان کرمانشاه برای توسعه، در این همایش به این مهم توجه ویژه‌ای خواهد شد، یادآور شد: با توجه به استقبال گسترده پژوهشگران از همایش بین‌المللی «هورامان؛ ثبت جهانی، فرهنگ و توسعه پایدار»، مهلت ارسال چکیده مقالات تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ تمدید شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: