کد خبر: 4066192
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱

برپایی 10 کلاس دائمی قرآن در مریوان

مدیر خانه قرآن امام شاطبی مریوان از برپایی ۱۰ کلاس دائمی قرآن کریم در خانه قرآن امام شاطبی این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر 300 نفر در این کلاس‌های قرآن تحت آموزش قرار گرفته‌اند.

کلاس خانه های قرآن

به گزارش ایکنا از کردستان، محمد امین پیشکاری، مدیرخانه قرآن امام شاطبی شهر مریوان امروز، دوم تیرماه در بازدید رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان از این خانه قرآن اظهار کرد: خانه قرآن امام شاطبی مریوان ۱۰ کلاس دائمی قرآن را در سطح این شهرستان دایر کرده است.

وی با اشاره به اینکه این خانه قرآن در دو بخش بانوان و آقایان به فعالیت مشغول است، افزود: در حال حاضر 300 نفر در کلاس‌های دائمی این خانه قرآن مشغول یادگیری قرآن هستند.

مدیرخانه قرآن امام شاطبی شهر مریوان بیان کرد: از این تعداد شرکت‌کننده ۱۵۷ نفر آقا و ۱۴۳ نفر بانو هستند که زیر نظر هفت نفر از مربیان توانمند این خانه قرآن به آموزش حضوری قرآن مشغولند.

وی با اشاره به اینکه آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم به صورت مستمر در سطح این خانه قرآن برپا بوده است، افزود: از کلاس‌های این خانه قرآن استقبال چشمگیری می‌شود که با توجه به این امر در فصل تابستان تعداد قرآن‌آموزان افزایش می‌یابد.

حجت‌الاسلام حسن ورهرام، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان نیز با تقدیر از مدیران و مربیان این خانه قرآن، از ارائه آموزش مدون و دارای برنامه به قرآن‌آموزان اظهار کرد: یکی از وظایف مدیران خانه‌های قرآنی ارائه گزارش منظم به اداره تبلیغات اسلامی است و همه خانه‌های قرآنی موظف به رعایت چارچوب وظایف خود هستند.

وی افزود: در کنار آموزش و یادگیری قرآن، باید قرآن‌آموزان را به سمت تدبر در کتاب الهی تشویق کرد تا علاوه برصحیح خوانی فهمی از آیات الهی نیز داشته باشند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مریوان تذکرات لازم را در انتخاب محتوای آموزشی و نصب تابلوی خانه قرآن ارائه داد و یادآور شد: امیدواریم در بازدید آتی این کاستی‌ها برطرف شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :