کد خبر: 4066729
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳

مریوان؛ نگین گردشگری غرب کشور

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: مریوان با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و ظرفیت و پتانسیل‌های کم‌نظیر، جزء شهرستان‌های گردشگرپذیر مطرح در کشور است.

نشست ستاد اجرایی خدمات‌سفر شهرستان مریوان

به‌ گزارش ایکنا از کردستان، یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان امروز، پنجم تیرماه در نشست ستاد اجرایی خدمات‌سفر شهرستان مریوان اظهار کرد: مریوان را همه با نام نگین گردشگری غرب کشور می‌شناسند و باید با استفاده از این قابلیت، زمینه را برای حضور گردشگران در این منطقه فراهم کرد.

وی افزود: این شهرستان در تمام زمینه‌های گردشگری از جمله طبیعت‌گردی، تجاری، ورزشی، سلامت، فرهنگی، هنری و کشاورزی حرف‌ زیادی برای گفتن دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، مرز باشماق مریوان را فرصتی مناسب برای رونق گردشگری و توسعه استان دانست و عنوان کرد: این مرز یک موقعیت مهم و استراتژیک است که با استفاده از ظرفیت‌های آن می‌توان برای ورود گردشگران عراقی به‌ویژه در حوزه گردشگری سلامت بهره برد.

وی یادآور شد: شهرستان مریوان با داشتن پیشینه تاریخی غنی، در بسیاری از رشته‌های صنایع‌‌دستی دارای شهرت و اعتبار جهانی است که بافت کلاش یکی از این حرفه‌های خاص و پردرآمد مردان و زنان سخت‌کوش و هنرمند این دیار بوده که به برندی اختصاصی در جهان تبدیل شده است.

اسماعیل احمدی، فرماندار مریوان هم در این جلسه گفت: این شهرستان با وجود قابلیت‌ها و جاذبه‌های طبیعی، از ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

وی افزود: با توجه به وجود جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی فراوان در مریوان و استفاده از این امتیاز ویژه، می‌توان گردشگری را محور توسعه استان قرار داد.

فرماندار شهرستان مریوان، با بیان اینکه با مهیا شدن زیرساخت‌های محور گردشگری زریبار و جاده مریوان- سنندج، می‌توان در راستای جذب گردشگر اقدام کرد، افزود: رسیدن به این هدف همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی مربوطه و بخش خصوصی را می‌طلبد.

وی یادآور شد: از تمام ظرفیت‌ها برای جذب گردشگر، ایجاد اشتغال جوانان و توسعه اقتصادی شهرستان استفاده کرده و نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :