کد خبر: 4067071
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۵

برابری و برادری مذاهب اسلامی استراتژی راهبردی نظام است

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، تمام مذاهب اسلامی در کشور ما با هم برابر و برادرند و این امر یک تاکتیک نیست بلکه استراتژی راهبردی نظام برای کل کشور است.

اموستا عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی

به گزارش ایکنا از کردستان، ماموستا عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی امروز، ششم تیرماه در نشست ائمه جمعه استان کردستان که با محوریت «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» برگزار شد، اظهار کرد: هر موجودی که خداوند خلق کرده دارای حق و حقوقی است که رعایت این حق زمینه‌ساز اجرای عدالت اجتماعی خواهد بود.

وی با اشاره به آیه 25 سوره حدید که می‌فرماید: «لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ؛ همانا ما پیامبران خود را با دلایل روشن فرستادیم و با آنان کتاب و ترازو [ی تشخیص حق از باطل] نازل کردیم تا مردم به عدالت بر خیزند»، افزود: خداوند متعال در این آیه همگان را به اجرای عدالت دستور داده پس وظیفه ما برقراری عدل و قسط در جامعه است.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه قرآن ما از جنس بیان است، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری امروز بیان کردن و تبیین خود نوعی از جهاد است در این راستا وظیفه ماست که در این زمینه شفافیت، روشنگری و آکاه‌سازی کنیم چراکه امروز عده‌ای دنبال شبهه‌افکنی بین مسلمانان هستند.

وی با تأکید بر تبلیغ و تبیین گوهر و عصاره دین برای تمام جهانیان ادامه داد: قرآن خود محور اصلی تبلیغ و تبیین عصاره دین است چراکه حبل‌المتین بوده و چنگ زدن و انسجام حول محور قرآن از دستورات خداوند متعال است و در پناه این قرآن حقوق آنالیز و رعایت می‌شود.

ماموستا کریمی با اشاره به اینکه در قرآن هیچ خط‌کشی و امتیازی برای اقوام و قبیله خاصی وجود ندارد، گفت: کشور قدرتمند ایران اسلامی رنگین کمان اقوام است و هرچه بیشتر این رنگ‌ها در کنار هم قرار گیرند، رنگین کمان ایران اسلامی زیباتر خواهد بود و قدرت نورافشانی بیشتر دارد.

وی افزود: همانگونه که اقوام، مذاهب، زن‌و‌مرد، پیر‌و‌جوان در پیروزی این انقلاب دخیل و سهیم بوده‌اند باید در بدنه انقلاب و رساندن به سرانجامی نیکو سهیم باشند و هیچ قومی نباید مغفول یا طرد بماند و یا در حاشیه قرار گیرد.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی اظهار کرد: هیچ کس حق ندارد قومی را بر قوم دیگر تفضیل دهد و یا تحقیر کند چرا که خداوند ما را اینگونه آفریده است. پس تنوع سلایق خوب است و راز بقا و تقابل بد است و مضموم و عامل فنا.

وی اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، تمام مذاهب اسلامی در کشور ما با هم برابر و برادرند و این امر یک تاکتیک نیست بلکه استراتژی راهبردی نظام برای کل کشور است و در جمهوری اسلامی اهل سنت و تشیع با هم برابر و برادرند و کسی حق ندارد آن‌ها را در مقابل هم قرار دهد.

ماموستا کریمی با اشاره به اینکه با نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در حال تدوین طرحی برای بهبود وضعیت معیشتی روحانیون هستیم، افزود: در این راستا بنا داریم در نشستی با حضور فراکسیون اهل سنت مجلس وضعیت معیشتی، استخدامی و مسکن روحانیون را بررسی کرده و حداقل مزایای قانونی را برای آنان به تصویب برسانیم.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تأمین زمین برای مسکن علمای کردستان و انتخاب روحانیون به عنوان مشاور در ادارات را از دیگر طرح‌های در دست بررسی اعلام کرد.

گفتنی است؛ در این نشست با قدردانی از خدمات ماموستا عبدالسلام کریمی، ایوب احمدپور به عنوان سرپرست مرکز تخصصی امام شافعی (ره) سنندج معرفی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :