کد خبر: 4077373
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶

اجرای طرح «عهد خدمت» در کردستان

طرح «عهد خدمت» در راستای اجرای اعزام گروه‌های جهادی به مناطق کم برخوردار از امروز، ۱۹ مردادماه در استان کردستان آغاز شد.

سردار سیدصادق حسینی، فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، سردار سیدصادق حسینی، فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان امروز، ۱۹ مردادماه در مراسم افتتاحیه عهد خدمت «اعزام گروه‌های جهادی به مناطق کم برخوردار» استان با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان اظهار کرد: روح آزادگی، مردانگی، ایثار و حرکت توحیدی به معنای واقعی در نهضت امام حسین(ع) اتفاق افتاد.

وی افزود: حرکت امام حسین(ع) یک حرکت توحیدی برای استقرار عدل و جلوگیری از انحرافی که در آن زمان در مسیر اسلام قرار گرفته بود، صورت گرفت.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان بیان کرد: امام حسین و یارانش با شرکت در کربلا خود را برای هرگونه اتفاقی آماده کرده بودند و آگاهانه قدم در این راه گذاشتند.

وی به دعای عرفه اشاره کرد و افزود: دعای عرفه دعای توحیدی و اعتراف به یگانگی خداوند است و عنوان می‌کند که انسان باید بنده خالص خداوند باشد و برای حفظ این بندگی انسان باید صفات متقین را در خود داشته باشد که امام حسین(ع) و یارانش از جمله این بندگان مخلص خدا بودند.

حسینی با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی ویژه دانشجویان و آغاز طرح عهد خدمت ادامه داد: دانشجویانی که دنبال پیاده کردن منظومه فکری امامین انقلاب هستند، در تابستان و هوای گرم استراحت و تفریح را کنار گذاشته و در نقاط محروم خدمات بدون منتی را به مناطق محروم ارائه می‌دهند.

وی گفت: این از برکات انقلاب است که جوانان با انگیزه انقلابی بدون در نظر گرفتن منافع شخصی خود و انتظار قدردانی دیگران در مناطق کم برخوردار خدمت کنند.

 فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان به آثار و برکات این اردوهای جهادی اشاره و بیان کرد: یکی از آثار این اردوها این است که فرهنگ انقلابی و تعامل و همکاری در آخرین لایه‌های سطح روستاها گسترش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به آثار و برکات این امر برای دانشجویان اظهار کرد: این امر موجب شده تا هم دانشجویان باتجربه شوند و هم یک نوع تمرین مدیریتی در صحنه واقعی و مسئولیت‌پذیری خواهد بود.

حسینی افزود: اردوهای جهادی زمینه‌ساز آن می‌شود که دانشجویان در کنار طلب علم، فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی، الگوی ارزشمند اسلامی، کار کردن، خود مدیریت کردن، را نیز تمرین کنند.

وی اظهار کرد: در این اردوهای جهادی فرهنگ ایثار و فداکاری، توحید و خدمت در راه خدا را یاد خواهند گرفت لذا با روحیه نشاط و انگیزه خاص آماده کسب علم خواهند شد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در پایان یادآور شد: در اردوهای جهادی یک جوان آبدیده دارای تجربه علمی و عملی و آشنا به فرهنگ مدیریتی تربیت خواهیم کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha