کد خبر: 4077752
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷

بخش اعظم جهاد تبیین بر عهده خبرنگاران است

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: بخش اعظم جهاد تبیین بر عهده خبرنگاران بوده است که تاکنون در این عرصه خوب نقش آفرینی کرده‌اند.

سردار علی آزادی فرمانده انتظامی کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی استان کردستان امروز، 22 مردادماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی اظهار کرد: بخش اعظم جهاد تبیین بر عهده خبرنگاران بوده است که تاکنون در این عرصه خوب نقش آفرینی کرده‌اند.

وی افزود: ما به عنوان پلیس با خبرنگاران وجه مشترکی بسیاری در عرصه فعالیت داریم که استرس‌زا بودن شغل و تعطیل بردار نبودن در تمام ساعات شبانه روز و ... از جمله این وجوه اشتراکی بوده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: خبرنگاران استان کردستان در زمینه بصیرت افزایی و آگاه‌سازی عمومی بسیارخوب تلاش کرده‌اید و به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان همواره با انتقادهای سازنده و بجا عملکرد درخور تحسینی دارید چراکه منجر به رفع مشکلات مردم خواهد انجامید.

وی به بیانیه یکی از سران فتنه در توهین به شهدای مدافع حرم اشاره کرد و گفت: این فرد ید طولایی در مخالفت با نظام مقدس انقلاب اسلامی داشته است بعد از توهین به روز عاشورا در سال 88 امسال نیز با توهین به شهدای مدافع حرم بار دیگر خباثت خود را به ملت ایران نشان دادند.

سردار آزادی با اشاره به سوء استفاده این فرد از ترحم و مهربانی نظام مقدس اسلامی تأکید کرد: اگر شهدای مدافع حرم در سوریه، عراق و... نبودند ما باید در داخل کشور با داعش مبارزه می‌کردیم و جان، مال و ناموس همه به خطر می‌افتاد و همچنین عمق راهبردی دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استقلال، عزت و سرافرازی این نظام باید در خارج از کشور دیده شود این امر را شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید حاج حسین همدانی با گذشت از جان خود محقق کردند.

وی افزود: نیروی انتظامی استان کردستان درکنار اصحاب رسانه استان این هجمه فرهنگی که به اصل نظام وارد شده را محکوم می‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: در چند روز اخیر در سطح شهر سنندج درگیری‌های داشته‌ایم که در این بخش وضعیت استان کردستان نسبت به سایر استان‌ها وضعیت بهتر بوده است اما با توجه به فرهنگی بودن استان همین هم زیاد است لذا باید برای مقابله با این حرکات اقدامات پیشگیرانه‌ای داشته باشیم.

وی با تأکید بر برخورد قاطعانه جدی با عاملان نزاع و درگیری‌های جمعی در سطح استان افزود: در قمه کشی و نزاع دسته جمعی که منجر به استفاده از اسلحه سرد یا گرم شود لحظه‌ای و آنی بوده اما بازتاب و اثرات منفی این حرکات خیلی بیشتر از خود درگیری بوده است.

سردار آزادی افزود: در این راستا همکاران ما در درگیری و نزاع‌های دسته جمعی باید با رعایت قانون به کارگیری سلاح برخورد قاطعانه و جدی با عوامل آن داشته باشند و در اسرع وقت این افراد را شناسایی و دستگیر خواهند کرد.

وی به عملکرد نیروی انتظامی استان کردستان طی امسال اشاره کرد و افزود: میانگین کشور در بحث کشف سرقت 63 درصد بوده اما در استان کردستان 73 درصد از جرائم اتفاق افتاده منجربه کشف خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به جرائم فضای مجازی بیان کرد: در استان کردستان 86 درصد از پرونده‌های جرائم فضای مجازی منجر به کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه طی سال جاری در بحث قتل 25 درصد، خودکشی چهار درصد، نزاع فردی 50 درصد کاهش داشته‌ایم، افزود: در بحث نزاع دسته جمعی رقم ناچیزی بوده اما افزایش داشته‌ایم.

سردار آزادی با اشاره به اینکه طی امسال 451 کیلوگرم انواع مخدر در سطح استان کردستان کشف شده است، افزود: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه طی امسال 222 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به فعالیت مددکاران اجتماعی در کلانتری‌ها ومعاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان اظهار کرد: با توجه به فعالیت مددکاران اجتماعی در کلانتری‌ها 85 درصد پرونده‌های تشکیل شده منجر به سازش شده است و این آمار از ارجاع به دادگستری کم شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha