کد خبر: 4078635
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶

جریان‌سازی مکتب حسینی؛ به نفع جبهه حق و حقیقت

استاندار کردستان به جریان سازی مکتب و شخصیت امام حسین (ع) در دنیا اشاره کرد و گفت: این مکتب مهم‌ترین عامل تقویت جبهه حق علیه باطل است و به همین دلیل دشمنان تمام توان خود را برای مقابله با آن به کار بسته‌اند.

اسماعیل زارعی ‌کوشا، استاندار کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل زارعی ‌کوشا، استاندار کردستان امروز، 25 مردادماه در دومین نشست ستاد اربعین استان، درک اهمیت اربعین را نیازمند بصیرت دینی و سیاسی دانست و اظهار کرد: این مراسم همه ساله با استقبال بی‌نظیر پیروان مذاهب مختلف مواجه است که این خود بر رسالت انسانی و جهانی نهضت امام حسین(ع) دلالت دارد.

وی به جریان سازی مکتب و شخصیت امام حسین (ع) در دنیا اشاره کرد و افزود: این مکتب مهم‌ترین عامل تقویت جبهه حق علیه باطل است و به همین دلیل دشمنان تمام توان خود را برای مقابله با آن بکار بسته‌اند.

استاندار کردستان از خدمت به زوار اربعین به عنوان کاری برگرفته از اعتقاد اسلامی نام برد و بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار جبهه حق است و لذا باید مسئولان همه همت خود را صرف برگزاری هرچه بهتر این مراسم کنیم.

وی ادامه داد: موکب‌های اعزامی به مراسم اربعین حسینی، پرچم و نماد ارادت کردستانی‌ها به ساحت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که باید زیرساخت و ملزومات لازم آنها فراهم شود.

زارعی کوشا اظهار کرد: کردستان به عنوان استان معین مرز خسروی کرمانشاه از مبادی اصلی حرکت زائران اربعین است که در این راستا دستگاه‌های اجرایی وظیفه خود را انجام داده و بخشی از نذورات مردمی برای اربعین حسینی نیز به این استان گسیل شده است.

وی از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خواست، ظرفیت‌های لازم را در اختیار موکب‌ها قرار دهند و گفت: بیشترین تمرکز بر روی موکب‌های خارج از کشور (داخل خاک عراق) باشد تا زوار از خدمات موکب در آن سوی مرز برخوردار شوند.

استاندار کردستان در پایان یادآور شد: استان کردستان امسال ۲۱ موکب اربعین را در داخل و خارج کشور برپا می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha