کد خبر: 4088664
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷

استان کردستان مظهر و مرکز وحدت اسلامی کشور است

استاندار کردستان گفت: استان کردستان در سطح کشور در موضوع وحدت اسلامی یک مرکزیت دارد و مظهر وحدت شیعه و سنی در کشور بوده است.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان امروز، هفتم مهرماه در اولین جلسه هماهنگی برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: استان کردستان در سطح کشور در موضوع وحدت اسلامی یک مرکزیت دارد و مظهر وحدت شیعه و سنی در سطح کشور بوده است.

وی با اشاره برنامه‌های اجرایی استان در هفته وحدت افزود: برنامه‌های هفته وحدت در استان کردستان باید اظهار، ابراز و برجسته شود و در سطح ملی و فراملی این برنامه‌ها بازتاب داشته باشد که این بازتاب هم بستگی به محتوای برنامه‌ها دارد.

استاندار کردستان بیان کرد: مقام معظم رهبری تأکید فرمودند که برنامه‌های هفته وحدت پرمحتوا و پرمغزی باشد لذا باید از برنامه‌های کلیشه‌ای و پوسته‌هایی که جذابیتی ندارند و مخاطبان را اقناع نمی‌کند، پرهیز کنیم.

وی ادامه داد: از فرصت هفته وحدت برای تقویت وحدت، تبیین حقایق و قوت بخشیدن به هدف اصلی انقلاب اسلامی که اهداف تقریبی و وحدت بین تمام آحاد جامعه است، بهره بگیریم.

زارعی‌کوشا در ادامه گفت: در چند ماه اخیر سفر رئیس جمهور به استان و دیدارهای مردمی در سه نقطه استان بسیار اثرگذار بود و بازخوردهای خوبی در سطح کشور داشت.

وی افزود: تردد زائران اربعین از مرز باشماق کردستان یکی دیگر از توفیقات استان در چند ماه اخیر بود که با مساعدت و همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی استان و کار جهادی به خوبی محقق شد و موجب شد تا از هفته آینده برنامه‌ریزی برای اربعین سال آینده به ویژه در بخش زیرساخت‌ها انجام شود.

استاندار کردستان با اشاره به تجمعات اخیر به بهانه مرگ مهسا امینی در کشور و استان صورت گرفت، اظهار کرد: استان کردستان در این حیث قدری مظلوم واقع شد که امیدواریم در هفته وحدت آن را جبران کنیم و در حال حاضر امنیت و آرامش در استان کردستان برقرار است.

وی افزود: تمام دلسوزان و دست‌اندرکاران نظام تلاش کردند زمینه امنیت پایدار، رشد و پیشرفت و سرمایه‌گذاری در استان کردستان را فراهم کنند که این بازتاب منفی رسانه‌ای می‌تواند به ما آسیب برساند. درحالیکه دشمن میداند در این توطئه نیز شکست خورده است.

زارعی‌کوشا گفت: هفته وحدت فرصتی است تا این نقیصه و آسیب را جبران کنیم و حققیت مردم کردستان را به جهانیان نشان دهیم هرچند در تجمع اخیر مردم استان کردستان آن را جبران کردند.

وی با تأکید بر اینکه جنبه مردمی برنامه‌های هفته وحدت باید حفظ شود، یادآور شد: علما، روحانیون، نخبگان و اقشار مختلف مردم در این برنامه‌ها حضور چشمگیری داشته باشند و بازتاب رسانه‌ای خوبی نیز داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha