کد خبر: 4088953
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳

وجود 402 موقوفه در شهرستان سقز

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز از وجود 402 موقوفه در شهرستان سقز خبر داد و گفت: تاکنون پنج وقف جدید در شهرستان سقز ثبت شده است.

وقف

حسین صالحی‌فر، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: وقف یکی از آموزه‌های دین اسلام، سنت رسول اکرم(ص) و نوعی ایثار و از خودگذشتگی و راهی پایدار و مطمئن برای جبران نیازهای جامعه و دستگیری از همنوع و کم کردن فاصله طبقاتی و برقراری عدالت اجتماعی است.

وی افزود: کمک به فقرا و نیازمندان، ایتام و افراد بی‌سرپرست، دانش‌آموزان و دانشجویان، بیماران نیازمند و بیماران خاص، کمک به مساجد و اماکن مذهبی، کمک به ترویج فرهنگ قرآنی و کمک به جهیزیه افراد بی‌بصاعت از نیازهای جامعه به وقف جدید می‌باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سقز از وجود 402 موقوفه در شهرستان سقز خبر داد و بیان کرد: تاکنون پنج وقف جدید در شهرستان سقز ثبت شده است.

وی به تعداد رقبات این موقوفه‌ در سطح شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: موقوفات استان کردستان دارای ۲ هزار و ۷۱۷ رقبه هستند.

صالحی‌فر از اجرای طرح مهر تحصیلی در راستای کمک به نیازمندان خبر داد و اظهار کرد: 54 بسته شامل کیف و نوشت‌افزار در قالب طرح مهر تحصیلی برای توزیع به روستای قامیشله تحویل شده است.

وی در پایان یادآور شد: درآمد حاصل از موقوفات صرف هزینه‌ها و مایحتاج، تعمیرات و احداث مساجد و خود موقوفه‌ها، کمک مالی به روحانیان، طلبه‌ها، ساخت مسجد و خانه عالم، فقرا و نیازمندان می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha