کد خبر: 4090126
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵

کُردها همواره مدافع دین، شرف و وطن بوده‌ و هستند

امام جمعه سنندج با تأکید بر اینکه کُردها همواره مدافع دین، شرف و وطن بوده‌ و هستند، افزود: مردم کُرد امروز در دفاع از ارزش‌های اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، همچنانکه باز هم در اغتشاشات اخیر، با بصیرت دشمن را شکست دادند.

فایق رستمی، امام جمعه سنندج

به گزارش ایکنا از کردستان، ماموستا فایق رستمی، امام جمعه سنندج امروز، 15 مهرماه در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته مسجد جامع سنندج با اشاره به رشادت‌های صلاح‌الدین ایوبی اظهار کرد: امروز دنیای اسلام مدیون رشادت‌های صلاح‌الدین ایوبی در برابر دشمنان است.

وی با تأکید بر اینکه کُردها همواره مدافع دین، شرف و وطن بوده‌ و هستند، افزود: مردم کُرد امروز در دفاع از ارزش‌های اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، همچنانکه باز هم در اغتشاشات اخیر، با بصیرت دشمن را شکست دادند.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه واژه اغتشاش، ترور و ناامنی نزد مردم کردستان منفور بوده است، بیان کرد: مطالبه و انتقاد سازنده همیشه ارزشمند و قابل احترام بوده اما تخریب، توهین و اغتشاش مذموم و ناپسند است.

وی فرمایشات رهبری در مورد مردم کُرد را نشانه وفاداری، اصالت و رشادت این قوم دانست و گفت: مردم کردستان در جریان دفاع مقدس، ۱۰ هزار شهید، جانباز و ایثارگر تقدیم انقلاب کردند که این امر بیانگر تلاش آنان برای دفاع از کشور است و این مهم باید برای جوانان تبیین شود.

ماموستا رستمی با اشاره به فرارسیدن ماه ربیع‌الاول از مسئولان انتظامی و دادگستری استان درخواست کرد: به مناسبت ماه ربیع‌الاول با رأفت و عطوفت زمینه آزادی زندانیان را فراهم کنند.

وی در ادامه ایران را کشوری غنی از لحاظ منابع خدادادی توصیف کرد و افزود: جوانان چشم انتطار دولت و مسئولان برای ایجاد اشتغال هستند، ضمن اینکه باید کاری کرد که با فراهم کردن شغل، جوانان به سمت کولبری و شغل‌های کاذب نروند.

امام جمعه سنندج به قتل عام پنج هزار نفر در حلبچه، حمله شیمیایی به سردشت و کشتار مردم کردستان توسط رژیم بعث اشاره کرد و یادآور شد: کسانی که دم از حقوق بشر می‌زنند، چرا در زمان حمله شیمیایی صدام و قتل عام کُردها، سکوت کردند و برای دفاع از مردم قدم برنداشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha