کد خبر: 4103780
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲
با حضور رئیس‌جمهور؛

پروژه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج به بهره‌برداری رسید

طرح انتقال آب سد آزاد کردستان به تصفیه‌خانه سنندج با حضور رئیس‌جمهور دقایقی پیش به شکل رسمی افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه سنندج

به گزارش ایکنا از کردستان، طرح انتقال آب سد آزاد کردستان به تصفیه‌خانه سنندج با حضور رئیس‌جمهور دقایقی پیش به شکل رسمی افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

پروژه آبرسانی از سامانه انتقال آب سد آزاد کردستان به تصفیه‌خانه سنندج یکی از پروژه‌های نیمه‌تمام استان بود که اجرای آن از ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۹ آغاز شده بود و تا پایان دولت دوازدهم فقط ۱۵ درصد پیشرفت داشت، اما در دولت سیزدهم اجرای آن در اولویت‌ قرار گرفت و با اقدام جهادی دولت مردمی ۸۵ درصد باقیمانده طرح اجرا و این پروژه تکمیل شد.

برای اجرای این پروژه که به لحاظ توپوگرافی در یکی از ناهموارترین و صعب‌العبورترین مناطق کشور اجرا شده، ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. به دلیل ناهمواری مسیر انتقال آب، چند ایستگاه پمپاژ در مسیر احداث شده که آب را تا ارتفاع ۴۸۰ متری پمپاژ خواهند کرد.

این پروژه یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی بوده که برای بهبود کیفیت آب شرب شهر سنندج در مدت کمتر از ۲ سال و با همت ‌و تلاش شبانه‌روزی حدود ۶۰۰ نفر از مهندسان و کارگران ایرانی اجرایی شده است.

یادآور می‌شود؛ با بهره‌برداری از این طرح علاوه بر ارتقای قابل توجه کیفیت آب شرب و انتقال سالانه حداقل ۵۷ میلیون مترمکعب آب سالم به شهر سنندج، پایداری آب شرب نیز تا افق سال ۱۴۲۵ تأمین خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha