کد خبر: 4218175
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۸

وداعی که وصف آن در کلمات نمی‌گنجد

استاندار کردستان گفت: رسانه‌های کشور گوشه‌‌ محدودی از حضور جمعیت در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت را نشان داده اما هیچ رسانه‌ای نتوانسته کیفیت حضور مردم همیشه در صحنه را به تصویر بکشد چراکه باید بین جمعیت بود و دید که مردم با چه شور و احساس عاطفی از همه طیف‌های اجتماعی در این تشییع جهانی، شرکت کردند.

نشست فرمانداران با استاندار کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان شامگاه گذشته، چهارم خردادماه در نشستی که با حضور فرمانداران استان در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، گفت: شهادت ناباورانه سید شهیدان خدمت، خادم الرضا، ماتمی بزرگ و سایه‌اش بر ایران اسلامی سترگ و سنگین بود.

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم سراسر کشور در تشییع پیکر آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و دیگر شهدای خدمت و حضور گرم مردم که با خادم ملت عاشقانه وداع کردند، افزود: هشتمین رئیس جمهور ایران در بدرقه‌ای باشکوه در آغوش امام هشتم آرام گرفت و به ابدیت پیوست.

استاندار کردستان بیان کرد: به لطف الهی شرایط کشور بسیار باثبات است و بدون هیچ مشکلی در اوج کیفیت با حضور میلیون‌ها نفر از مردم در کمال عشق و احساس، شهیدان راه خدمت بدرقه شدند.

وی با اشاره به واکنش‌ها به شهادت رئیس‌جمهور ادامه داد: رسانه و صداوسیما شاید گوشه‌‌ای اندک و محدودی از جمعیت در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت را نشان داده باشند و هیچ رسانه‌ای نتوانسته کیفیت حضور مردم همیشه در صحنه را به تصویر بکشد چراکه باید بین جمعیت بود و دید که مردم با چه شور و احساس عاطفی از همه طیف‌های اجتماعی در این تشییع جهانی، شرکت کردند.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه مردم کردستان هیچگاه نگاه ویژه رئیس دولت سیزدهم را به این استان فراموش نخواهند کرد، افزود: هنگامی که خبر  شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش اعلام شد، در مسجد جامع سنندج مراسم سوگواری برگزار شد مردم وفادار کردستان با گریه و زاری و‌حسرت به عزاداری پرداختند و ما نیز همواره جز عشق و شور از سوی مردم چیز دیگری ندیدیم.

استاندار کردستان افزود: خدا را شاکریم که مردم قدرشناسی داریم که همواره وفاداری خود را به دولت سیزدهم با مشارکت گسترده و همدلی صمیمانه به‌ویژه در مراسم عزاداری شهادت رئیس‌جمهور و هیئت همراه نشان دادند.

وی با اشاره به تدابیر رهبری در ایجاد آرامش در ساعات اولیه وقوع حادثه مذکور، افزود: مقام معظم رهبری همواره تأکید داشته‌اند که ما در طوفان‌ها هوشیار باشیم که کشورمان دچار تلاطم نشود و مردم با این دلگرمی و اطمینان، اعتماد به معظم له در وجودشان نهادینه شده است.

زارعی کوشا درباره تعبیر مقام معظم رهبری «فتح قله نزدیک است»، مجدد شهادت شهید جمهور را سخت و ناباورانه توصیف کرد و گفت: بدون شک اداره امور کشور همواره به گونه‌ای خواهد بود که شرایط روز به روز بهتر و حرکت به سوی فتح قله طبق فرموده رهبر استمرار پیدا کند.

وی تکالیف مسئولان با نگاهی به اتفاقات اخیر را روشن بیان کرد و یادآور شد: همچنان که فضای کشور به تدبیر رهبری حکیمانه اداره خواهد شد و کارها طبق روال عادی ادامه دارد و در استان نیز به تبع کشور، این راه تداوم خواهد داشت.

استاندار کردستان با تأکید بر اینکه با نگاه انقلابی و مدیریت جهادی با قوت کارهارا ادامه می‌دهیم، اظهار کرد: تا روزی که مسئولیت داریم به وظیفه خود عمل می‌کنیم و همه جلسات و برنامه‌ها با قوت برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی از عمق وجود برای حل مشکلات استان کردستان تلاش کرد، ادامه داد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، افتتاح طرح‌های عمرانی، پیگیری مسکن ملی، سفرهای شهرستانی و دیگر امور با قوت در استان ادامه خواهد داشت.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه عشق خدمت به مردم کردستان در وجود شهید جمهور موج می‌زد، یادآوری کرد: در دولت شهید آیت‌الله رئیسی توجه به کردستان ویژه بود و این گفته شعار نیست کما اینکه از  ۴۷ سفر استانی رئیس‌جمهور، سه مورد آن به کردستان بود و در تدارک سفر چهارم بودیم.

وی اظهار کرد: با استقرار دولت سیزدهم، کردستان در کانون توجهات دولت قرار گرفت و در طول عمر این دولت ضمن انجام سه سفر استانی، پروژه‌هایی نظیر راه‌آهن همدان ـ سنندج، فرودگاه سقز، آب شرب سنندج و… که بعضاً ۲۰ ساله بودند، به اتمام و مرحله بهره‌برداری رسید.

استاندار کردستان با ذکر اینکه مسیر اداره کشور بعد از فقدان رئیس‌جمهور بر اساس حاکمیت قانون در ایران و با هدایت حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی استمرار دارد، بیان کرد: از هفته آینده با تدبیر و به صورت فشرده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده، آماده خواهیم شد.

وی خطاب به فرمانداران گفت: تمام امکانات برای برگزاری انتخابات سالم در استان را به‌کار ببندید و در حوزه زیرساختی مشکلات احتمالی را برطرف کنید، توقع می‌رود در فرایند انتخابات آتی مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.

انتهای پیام
captcha