کد خبر: 4221986
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۳
خطیب نماز عید قربان سنندج:

حج مکتب بزرگ انسان‌سازی و جامعه‌سازی است

ماموستا مختار فرجی با بیان اینکه حج یکی از ارکان اسلام است که مناسک خاصی دارد، گفت: حج مکتب بزرگ و انسان‌ساز و جامعه‌ساز است و کسانی که توفیق حضور در حج را پیدا می‌کنند باید به روز و آگاه به امور باشند و مشکلات مردم را مورد توجه قرار دهند.

مختار فرجی، خطیب نماز عید قربان سنندج

به گزارش ایکنا از کردستان، ماموستا مختار فرجی، خطیب نماز عید قربان سنندج امروز، 28 خردادماه در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مسجد جامع شهر سنندج گفت: عید سعید قربان جایگاه والایی بین مسلمانان دارد در این روز بزرگ افرادی که تمکن مالی دارند باید نسبت به امر مقدس قربانی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در این روز اصل مهم قربانی‌ است، افزود: اگر فردی بخواهد به جای قربانی بین مردم اقلام دیگری را توزیع کند قربانی محسوب نمی‌شود چون آداب قربانی نیز براساس دین اسلام مشخص شده است.

خطیب نماز عید سعید قربان با بیان اینکه این عید بزرگ مسلمانان عید قربان و قربانی دادن است، بیان کرد: این روز بزرگ روز سرور و شادی است روزی که به امر خداوند مسلمانان قربانی می‌دهند و در عید قربان هر فرد مسلمان سه روز فرصت دارد که در راه خدا قربانی دهد.

وی با بیان اینکه حج یکی از ارکان اسلام است که مناسک خاصی دارد، اظهار کرد: حج مکتب بزرگ و انسان‌ساز و جامعه‌ساز است و کسانی که توفیق حضور در حج را پیدا می‌کنند و مناسک را به‌جا می‌آورند باید به روز و آگاه به امور باشند و مشکلات مردم را مورد توجه قرار دهند.

ماموستا فرجی به کشتار مردم بی‌گناه در غزه هم اشاره کرد و ادامه داد: دردی که امروز در جامعه مسلمانان وجود دارد کشتار و به خاک و خون کشیدن مردم بی‌گناه غزه است و شهادت بیش از 37 هزار نفر از مردم بی‌گناه غزه درد بزرگی است که باید جلوی آن گرفته شود.

وی گفت: امروز مسلمانان شافعی مذهب در سرزمین‌های اشغالی به وسیله نامتعارف‌ترین سلاح‌های استکبار جهانی توسط اسرائیل به خاک و خون کشیده شده و هر روز جمع زیادی از زنان، کودکان، مردان از پیر و جوان در این سرزمین به شهادت می‌رسند.

خطیب نماز عید قربان در سنندج اظهار کرد: متأسفانه کشورهای اسلامی به‌ویژه کشورهای سرسپرده در برابر این میزان از ظلم و خشونت علیه مسلمانان بی‌گناه غزه از خود هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

وی گفت: امروز مسلمانان بی‌گناه در غزه بدترین شرایط زندگی را دارند باید همه مسلمانان دست به دست هم دهند تا غده سرطانی به نام اسرائیل کاملاً ریشه کن شود و شاهد آزادی مناطق اشغالی باشیم.

انتهای پیام
captcha