کد خبر: 1436421
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۶

مساجد مهم‌ترین پایگاه‌های ترویج آموزه‌های دینی در جامعه هستند

گروه اجتماعی: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار گفت: مساجد اصلی‌ترین و مهم‌ترین پایگاه ترویج آموزه‌‌های دینی در جامعه هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جلیل مختاری‌نیا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: مسجد همواره به‌عنوان اصلی‌ترین پایگاه مردمی و دینی در جامعه محسوب شده و نقطه آغاز بسیاری از حرکت‌ها و جنبش‌ها به‌شمار می‌آیند.

وی افزود: امروز با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان، احیای کارکردهای مساجد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان را در برابر دسیسه‌های دشمنان ایمن می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار با اشاره به اینکه مسجد نخستین مرکز و پایگاه عبادت و پرستش خداوند است، اظهار کرد: مساجد در حفظ و بالندگی اسلام بسیار تأثیرگذارند.

حجت‌الاسلام مختاری‌نیا همچنین با بیان اینکه امروز با توجه به توسعه شهرها و جمعیت در مناطق روستایی، توسعه مساجد نیز ضروری است، بیان کرد: توجه خیران و مسئولان به توسعه مساجد و اماکن مذهبی ضروری است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در پایان یادآور شد: مساجد فقط پایگاه‌های فرهنگی و عبادی جامعه نیستند بلکه به‏ عنوان یک نهاد سیاسى پرتحرک در جامعه اسلامى مطرح می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha