کد خبر: 3889871
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان برنامه‌ریزی در جهت «جهش تولید» آثار سینمایی در بخش فیلم کوتاه را اولویت اصلی حوزه هنری استان کردستان عنوان کرد.

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، زانیار لطفی، کارشناس مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان کردستان با اشاره به نامگذاری سال 99 به عنوان سال «جهش تولید» اولویت اصلی این واحد را حمایت از فیلمسازان استان در جهت تولید آثار سینمایی به ویژه در بخش فیلم کوتاه عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه در سال 98 خوشبختانه علی‌رغم مشکلات شدید اقتصادی سالی پر از موفقیت برای سینمای کردستان رقم‌زده شد، افزود: تولید و حمایت از 30 اثر کوتاه در بخش‌های داستانی، مستند و پویانمایی با موضوعات مرتبط با مسائل روز از جمله کاهش آسیب‌های اجتماعی از دستاوردهای یک ساله واحد هنرهای تصویری حوزه هنری در سال 98 است.

لطفی بیان کرد: 14 فیلم از این 30 فیلم به صورت اختصاصی با موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی و آگاه‌سازی اجتماع در زمینه ضرورت مقابله با این آسیب‌ها بود که با نظارت فیلمساز برجسته کشور پوران درخشنده تولید و با استقبال بسیار خوبی هم روبرو شد.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان عنوان کرد: برگزاری چندین دوره آموزشی در زمینه فیلم مستند، تدوین، فیلمنامه نویسی در سنندج و بیجار و مشارکت در برگزاری سومین جشنواره منطقه‌ای فیلم دانشجویی «ریگا» و مشارکت در برگزاری همزمان سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر در کنار دیگر حمایت‌های صورت گرفته از فیلمسازان می‌توان اشاره کرد.

وی اعلام کرد: اکران آثار فیلمسازان استان کردستان در کنار برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار سینمایی فیلمسازان برتر ایران و جهان از برنامه‌های دیگری است که در طول سال گذشته به انجام رسیده است.

لطفی از سینما به عنوان یک هنر صنعت نام برد و گفت: در تلاشیم تا در سال جدید با پایان یافتن دوره شیوع ویروس کرونا و با مشارکت هنرمندان توانمند عرصه هنرهای تصویری استان و شناسایی استعدادهای ارزنده این هنر در یک برنامه‌ریزی فشرده در جهت «جهش تولید»  آثار سینمایی با توجه جدی به کیفیت آثار تولیدی در زمینه جبران رکود ناشی از این دوران اقدام کنیم.

وی بیان کرد: البته در این دوره کرونایی نیز این واحد همچنان فعال بوده و با توجه به تأثیرگذاری هنرمندان بر افکار عمومی همسو با سیاست‌های اتاق رسانه ستاد مقابله با ویروس‌کرونا استان کردستان با دعوت از 15 هنرمند مطرح استان و کشور و ضبط پیام‌های آنان در زمینه تشویق ماندن مردم در خانه و تدوین جهت پخش در فضای مجازی در مدت زمان کلی دو هزار و 380 ثانیه اقدام شد.

لطفی افزود: از آغاز شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مکان‌های فرهنگی از جمله سینماها با تلاش‌های صورت گرفته امکان به تصویر در آمدن آثار تولیدی هنرمندان استان در شبکه استانی سیمای مرکز کردستان فراهم شد و در این مدت چندین اثر کوتاه فیلمسازان به تصویر در آمد که فرصت بسیار خوبی جهت معرفی هنرمندان و آثار آنان در سطح ملی فراهم گردیدکه بسیار قابل تقدیر است.

وی به موفقیت‌های حاصله توسط فیلمسازان و آثار تولیدی حوزه هنری استان کردستان نیز اشاره کرد و یادآور شد: در سال 98 همچون سال‌های گذشته سینمای کردستان موفقیت‌های بسیار ارزنده‌ای را درسطح ملی و بین‌المللی بدست آورد و همچنان این استان را به عنوان یکی از قطب‌های اصلی فیلمسازی در ایران و از کانون‌های مهم فیلم کوتاه جهان بدرخشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: