کد خبر: 3937443
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
نخستین مهرواره قرآنی «طاها» در کردستان به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

کمال گرامیان، مسئول امور فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: نخستین مهرواره قرآنی «طاها» در کردستان به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام در اولین مهرواره قرآنی طاها تا 15 آذر ماه بوده و تمدید نخواهد شد، افزود: مهرواره قرآنی طاها ویژه خانواده طلاب و روحانیون اهل سنت کشور است.

مسئول امور فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بیان کرد: این مهرواره در گروه‌های سنی مختلف و در رشته‌های حفظ، قرائت ترتیل و تحقیق، ترجمه و مفاهیم، نقاشی و قصه‌گویی برگزار خواهد شد.

وی با اعلام اینکه این مهرواره با شعار قرآن، کتاب زندگی برگزار خواهد شد، عنوان کرد: این مسابقات با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و شناسایی و تقویت استعدادهای قرآنی در خانواده های طلاب و روحانیون اهل سنت و همچنین ترویج معارف قرآنی در فضای مجازی برگزار می‌شود.

گرامیان بیان کرد: مسابقات فوق در رشته‌های حفظ 1، 3، 5، 10، 20 و 30 جزء، حفظ موضوعی و سور منتخب، قرائت ترتیل و تحقیق، ترجمه و مفاهیم، یادداشت قرآنی، نقاشی و قصه‌گویی قرآن، خوش‌نویسی آیات قرآنی و تولید و نشر محتوای قرآنی در گروه‌های سنی مختلف برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ذکر این نکته ضروری است که با عنایت به اینکه خود طلاب و روحانیون نیز می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند، هشتمین دوره مسابقات ویژه طلاب و روحانیون اهل‌سنت کشور نیز در قالب همین مهرواره برگزار خواهد شد.

مسئول امور فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: علاقه مندان به شرکت در مسابقات فوق، جهت ثبت نام در مسابقه به صفحه شخصی خود در سامانه طاها به آدرس اینترنتی https://taha.dmsonnat.ir مراجعه کنند.

وی در پایان یادآور شد: جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی‌های بیشتر با دفاتر نمایندگی ولی‌فقیه در استان خود یا شماره تلفن‌های 021-63497000 داخلی 230 و 263 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: