کد خبر: 3970995
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از راه‌اندازی کتابخانه تخصصی موزه مردم‌شناسی خانه کُرد سنندج خبر داد.

به گزارش ایکنا از کردستان، یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان امروز، 21 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: عمارت آصف یا همان خانه کُرد در ضلع شمالی خیابان امام(ره) سنندج، در بافت قدیمی محله سرتپوله و مجاورت بناهایی همچون دژ سنه (قلعه سنندج، مسجد جامع، عمارت ملالطف الله شیخ الاسلام و مشیر دیوان) قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌ها و اسناد موجود در کتابخانه موزه مردم‌شناسی خانه کُرد یکی از مهم‌ترین اسناد تحقیقی، پژوهشی و مطالعاتی استان کردستان است، افزود: این کتابخانه پس از وقفه نزدیک به دو سال با تلاش و پیگیری کارکنان و کارشناسان این اداره کل طی مدت یک ماه ساماندهی و راه‌اندازی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با اعلام اینکه کتاب‌های موجود در کتابخانه را در حوزه‌های معماری، تاریخ، باستان‌شناسی، مرمت، مردم‌شناسی و زبان و ادبیات کُردی بوده است، افزود: در حال حاضر این مکان فرهنگی دارای بخش‌هایی از جمله سالن مطالعات، بخش اداری، بخش نگهداری کتاب‌ها و مخزن است.

وی ارائه خدمات کتابخانه برای علاقه‌مندان و پژوهشگران رایگان ذکر و اظهار کرد: به منظور نگهداری و همچنین حفاظت از اسناد موجود، کتاب‌ها و اسناد فقط در محل قابل مطالعه است.

گویلیان از راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال این اداره کل خبر داد و یادآور شد: از دیگر کارهای حائز اهمیت، راه‌اندازی مخزن ویژه برای نگهداری و حفاظت از اسناد و مدارکی بود که در سالیان گذشته در حوزه‌های مرمتی، مطالعاتی و باستان‌شناسی جمع‌آوری شده است، تا برای آیندگان به صورت ویژه حفاظت شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: