کد خبر: 3997914
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از آغاز رقابت مرحله استانی بخش آقایان چهل‌و‌چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن در امروز، 25 شهریورماه در امامزاده پیرمحمد سنندج خبر داد و گفت: در این دوره از رقابت‌های قرآنی 69 نفر از برگزیدگان مرحله شهرستانی با هم به رقابت می‌پردازند.

حجت‌الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: مرحله استانی چهل‌و‌چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن به صورت مجزا در دو بخش آقایان و بانوان در کردستان برگزار شد که بخش بانوان با حضور نفرات برتر مرحله شهرستانی  19 شهریورماه در سنندج برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه بخش آقایان چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن امروز، 25 شهریورماه در امامزاده پیرمحمد سنندج آغاز شده است، افزود: در این دوره از رقابت‌های قرآنی 69 نفر از برگزیدگان مرحله شهرستانی با هم به رقابت می‌پردازند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از راه‌یابی نفرات برگزیده مرحله استانی به مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن خبر داد و بیان کرد: امیدواریم امسال نیز قرآنیان استان کردستان با تلاش و پشتکار خود بتوانند در مرحله کشوری نیز بدرخشند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به حساسیت برگزاری چهل‌و‌چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن داوران ملی برای این دوره در نظر گرفته شده است، افزود: داوران این دوره از رقابت‌های قرآنی از استان‌های ایلام، کرمانشاه، همدان و بومی استان بودند.

حجت‌الاسلام کاروند به اسامی داوران بخش آقایان اشاره و اظهار کرد: کار داوری چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن در بخش آقایان کیوان حسینی از کرمانشاه، مسعود عباسی و مسعود داوودی هر دو از همدان و حسین عبدالملکی و سیدعباس حسینی از کردستان برعهده دارند.

وی افزود: شرکت‌کنندگان امروز در رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان و دعاخوانی، حفظ پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء قرآن کریم با هم به رقابت می‌پردازند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اشاره به اینکه کار داوری دعاخوانی به صورت کشوری صورت می‌گیرد، یادآور شد: در این رشته در روز مسابقه از شرکت‌کنندگان فایل صوتی ضبط خواهد شد و برای ارزیابی نهایی به تهران ارسال می‌شود که بعد از اعلام نتایج نهایی برگزیدگان به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: