کد خبر: 4041920
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵

مسئول واحد نمایش حوزه هنری کردستان از راه‌یابی نمایش خیابانی «فریاد بی‌صدا» به پنجمین جشنواره سراسری «شرهانی» ایلام خبر داد.

 پنجمین دوره جشنوارە «شرهانی» ایلام

شهرام میرزایی، مسئول واحد نمایش حوزه هنری کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: نمایش خیابانی «فریاد بی‌صدا» به کارگردانی امیر زارع‌زاده به موضوع بمباران شیمیایی حلبچه، سردشت و انفال توسط رژیم بعث عراق پرداخته و در آن سعی شده است تا بخشی از جنایت‌های رژیم بعثی بر علیه کُردها را به تصویر درآورد.

وی با بیان اینکه نمایش خیابانی «فریاد بی‌صدا» با حمایت حوزه هنری استان کردستان ساخته شده است، افزود: نمایش «فریاد بی صدا» روز شنبه، 21 اسفند ساعت 17:30 در این محل اجرای خود را به نمایش می‌گذارد.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری کردستان با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره که از 20 تا 22 اسفند در شهرستان دهلران برگزار می‌شود، بیان کرد: از بین 50 اثر ارسال شده به دبیرخانه بر اساس انتخاب هیئت انتخاب متشکل از سعید خیراللهی، حیدر رضایی و پژمان شاهوردی 11 نمایش از جمله نمایش «فریاد بی صدا» از تولیدات حوزه هنری استان کردستان به بخش نهایی راه پیدا کردند.

وی افزود: مرحله نهایی این جشنواره خیابانی با داوری محمودرضا رحیمی، حمیدرضا نعیمی و مصطفی کولیوند در محل پارک شقایق دهلران برگزار خواهد شد.

میرزایی افزود: در این دوره از جشنواره نمایش «انفال شدگان» به کارگردانی مختار محمدی از هنرمندان توانمند مریوانی نیز حضور دارد که این اجرا روز جمعه، ساعت 18 در مکان در نظر گرفته شده اجرا می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: اختتامیه جشنوارە «شرهانی» ایلام و معرفی برگزیدگان روز دوشنبه، 22 اسفندماه در دهلران برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: