کد خبر: 4058779
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴

رئیس واحد شناسائی و پیوند اعضای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان از اهدای عضو 51 مورد مرگ مغزی از سال 1389 تاکنون در کردستان خبر داد و گفت: شهرستان بیجار در زمینه اهدای عضو مرگ مغزی در استان کردستان پیشتاز بوده است.

اهدای عضو

شیدا خیرالهی، رئیس واحد شناسائی و پیوند اعضای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در گفت‌و گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: استفاده از اعضای هر فرد مرگ مغزی می‌تواند به هشت بیمار نیازمند زندگی دوباره ببخشد و اهدای بافت‌ها هم از یک تا ۵۳ نفر را از معلولیت نجات خواهد داد لذا برای نجات بیمار بیشتر باید فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه صورت گیرد.

وی از اهدای عضو 51 مورد مرگ مغزی از سال 1389 تاکنون خبر داد و افزود: مردم شهرستان بیجار به واسطه فرهنگ‌سازی صورت گرفته در سطح این شهرستان از نظر رضایت‌گیری برای اهدای عضو فرد مرگ مغزی پیشتاز هستند.

رئیس واحد شناسائی و پیوند اعضای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان به اهدای عضو ییک از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی طی هفته گذشته اشاره و بیان کرد: سهیلا رستگارمنش، همکار دانشگاه علوم پزشکی که سی سال در واحد رادیولوژی دانشگاه مشغول به کار بوده و سال گذشته بازنشسته شدند، در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه در اثر سانحه تصادف به بیمارستان کوثر سنندج اعزام و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و تحت درمان قرار گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه علی رغم تلاش پزشکان معالج، این همکار عزیزمان در تاریخ 27 اردیبهشت ماه دچار مرگ مغزی شده و تیم پزشکان معتمد وزارت بهداشت مرگ مغزی ایشان را تائید کردند.

خیرالهی افزود: پس از تائید قطعی مرگ مغزی، اقدام به اخذ رضایت از خانواده مرحومه انجام و خوشبختانه خانواده فهیم و نوع دوست مرحومه همسر و دختر ایشان که از همکاران دانشگاه هستند، رضایت خود را مبنی بر اهدا عضو عزیزشان اعلام و جسد به بیمارستان سینای تهران اعزام تا عملیات جداسازی اعضای بدن انجام شود.

وی یادآور شد: جسد مرحومه سهیلا رستگارمنش، صبح روز 29 اردیبهشت ماه از بیمارستان کوثر سنندج طی تشریفات خاصی با حضور مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان کوثر، مدیریت درمان و بیمارستان تأمین اجتماعی سنندج به آرامستان بهشت محمدی انتقال و به خاک سپرده شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: