کد خبر: 4058954
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴

مرتلان پیشگام شناسایی استعدادهای قرآنی باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با بیان اینکه مرتلان باید پیشگام شناسایی استعدادهای قرآنی باشند، گفت: به‌طور قطع تبلیغات اسلامی از فعالیت و توان افرادی که گام در مکتب پیامبر(ص) قرآن و دین گذاشته‌اند، استقبال می‌کند.

حجت‌الاسلام برومند رازیانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام برومند رازیانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان دیروز، یکم خردادماه در نشست با مرتلان قرآن کریم سنندج با اشاره به اینکه به اندازه تعدد افراد فکرهای قرآنی وجود دارد، اظهار کرد: مرتلان قرآنی باید پرچمدار تعدد فعالان قرآنی در کردستان باشند.

وی افزود: مرتلان پیشگام باز کردن مسیر شناسایی و فعالیت برای استعدادهای قرآنی باشند و به طور قطع تبلیغات اسلامی از فعالیت و توان افرادی که گام در مکتب پیامبر، قرآن و دین گذاشته‌اند، استقبال می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان، با بیان اینکه اعتبار مشکل انجام فعالیت‌های قرآنی نیست، بیان کرد: امروز با توجه به شرایط جامعه برای توسعه فعالیت‌های قرآنی نیازمند ایده و فکر جدید هستیم.

وی با اشاره به اینکه از فعالیت‌های اثرگذاری و برنامه‌ریزی شده فعالان قرآنی حمایت می‌کنیم، افزود: در رمضان حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای فعالیت‌های قرآنی هزینه کردیم که یکی از این برنامه‌ها جلسات خانگی قرآن کریم بود.

حجت‌الاسلام رازیانی افزود: برای کودکان و نوجوانانی که در راه یادگیری قرآن و شرکت در مسابقات قرآنی گام برمی‌دارند باید ایجاد انگیزه شود و با شناسایی استعداد آن‌ها زمینه تلاش کودکان در حوزه فعالیت قرآنی در سنین بالاتر فراهم شود. براساس ظرفیت و توان تبلیغات اسلامی از فعالیت قرآنی استان حمایت می‌کنیم و فضا و سالن‌های سازمان استان را بدون انتظار اعتبار و توقع در اختیار فعالیت‌های قرآنی قرار خواهیم داد.

16 مرتل کردستانی مورد تأیید شورای عالی قرآن

بهرام مرادی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه گفت: مرتلین کردستان که مورد تایید شورای عالی قرآن کریم کشور هستند در استان ۱۶ نفرند و تلاش براین است تا تعداد مرتلین استان افزایش یابد.

جبار زندسلیمی از فعالان قرآنی استان به معرفی و ارائه فعالیت مرتلان قرآنی استان کردستان پرداخت و گفت: مرتلان در دو فرقه مذهبی سنی و شیعه در نهایت وحدت فعالیت دارند ودر بخش پژوهشی، تبلیغی و ترویجی در استان قدم‌های مؤثری برداشته‌اند.

وی آمادگی مرتلان استان برای همکاری با تبلیغات اسلامی در حوزه تبلیغی، ترویجی و پژوهشی اعلام و اظهار کرد: جای برگزاری محفل انس با قرآن در شهرهای استان خالی است و نیاز است محفل جزء خوانی استاندارد در شهرهای استان با همراهی مرتلان استان در مساجد جامع استان اجرا شود.

زندسلیمی این فعال قرآنی به شناسایی فعالان قرآنی اشاره و بیان کرد: باید مرتلان و افراد قرآنی فعال شهرستان‌ها نیز شناسایی و فعالیت‌های قرآنی شهرستان‌ها تقویت شوند.

وی عدم وجود قاریان نوجوان و نونهال در استان را مشکل جدی حوزه قرآنی خواند و یادآور شد: با آموزش و پرورش در راستای تحقق این مهم رایزنی شده و نیاز است تبلیغات اسلامی نیز در این راستا همکاری کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :