کد خبر: 4066665
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸

«دونده» به جشنواره جیفونی رسید

فیلم کوتاه «دونده» به بخش رقابتی پنجاه‌و‌دومین جشنواره فیلم جیفونی ایتالیا راه یافت.

فیلم کوتاه دونده

به گزارش ایکنا از کردستان، فیلم کوتاه «دونده» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید پیام حسینی به بخش رقابتی پنجاه‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی ایتالیا راه یافت.

جشنواره فیلم جیفونی(Giffoni Film Festival) از سال 1971 آغاز به کار کرده و یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم و رویداد‌های سینمایی کودکان و نوجوانان در جهان است.

در شرح اهداف برگزاری جشنواره جیفونی آمده است: این جشنواره مکانی‌ ایده‌آل برای ارتباط میان فیلم‌سازان، تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان و نیز پلی بین دنیای تولید و مخاطبان هدف فراهم می‌کند، همچنین با هدف ترویج دانش و گردش تولیدات با ارزش بالای هنری، قادر است به آموزش و رشد فرهنگی، آگاهی و انتقادی بالغ در جوانان کمک کند.

جشنواره فیلم «جیفونی» در پنجاه‌‌و‌‌دومین دوره خود، از 21 تا 30 جولای (30 تیر تا 8 مرداد 1400) میزبان فیلم‌سازان و علاقه‌مندان در دهکده کوچک «جیفونی واله پیانا» در نزدیکی سالرنو، در جنوب ایتالیاست.

فیلم کوتاه «دونده» که در بخش رقابتی این جشنواره شرکت خواهد کرد: «روایت پسر نوجوانی به نام حکیم است که در یکی از محله‌های حاشیه‌ای ایران زندگی و پدر او در مسابقات دو، شرط‌بندی می‌کند. در آخرین بازی متوجه می‌شوند که قوانین بازی تغییر کرده است. این تغییرات، خانواده را تحت‌الشعاع و حکیم را در دو راهی تصمیم قرار می‌دهد.

بختیار پنجه‌ای، فرشید گویلی، حسن ترقی، اردشیر خدادوست، فریدون حامدی، ماردین شیخ‌مرادی، آرین مرادیان، ژوانا نصیری، بازیگران این فیلم هستند.

یادآور می‌شود؛ «دونده» در خارج از ایران با عنوان «RUSSIAN VODKA» در جشنواره‌ها شرکت کرده و گروه دریچه سینما و مؤسسه بانتا فیلم، مسئولیت پخش بین‌المللی این اثر را به عهده‌دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :