کد خبر: 4068029
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

شب خاطره سردار شهید «یوسف افشاریان» در بیجار برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری استان کردستان از برگزاری شب خاطره شهید «یوسف افشاریان» از فرماندهان دوران دفاع مقدس در پردیس سینما آزادی بیجار خبر داد.

پوستر شب خاطره شهید افشاریان در کردستان

امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: برگزاری مراسم‌ «شب خاطره» یکی از برنامه‌های محوری و اصلی حوزه هنری در سطح کشور به شمار می‌رود و به همین دلیل این مهم در استان کردستان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به برگزاری شب خاطره شهدای شاخص استان کردستان طی چند سال گذشته، افزود: در همین راستا شب خاطره شهید افشاریان با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ دستاوردهای دوران دفاع مقدس در پردیس سینما آزادی بیجار برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به برگزاری بیش از 18 شب خاطره شهدای شاخص کردستان طی چند سال اخیر، بیان کرد: در همین مدت زمان هفت شب خاطره شهدای شاخص در شهرستان بیجار برگزار شده است.

وی افزود: همزمان با سالروز شهادت شهید افشاریان شب خاطره آن شهید والامقام به عنوان یک برنامه شاخص در سال جاری یکشنبه 12 تیرماه در بیجار برگزار می‌شود.

مرادی با بیان اینکه این شهید از فرماندهان برجسته عملیات سپاه بیجار در منطقه کردستان، رشادت‌های زیادی داشته است، ادامه داد: وی همچنین در زمان قبل از انقلاب اسلامی از مبارزان علیه رژیم منحوس پهلوی بود که بعد از پیروزی انقلاب نیز به عنوان یکی از بنیانگذاران سپاه بیجار در مبارزه علیه ضد انقلاب که کل کردستان را به آشوب کشیدند به عنوان فرمانده عملیات نقش اساسی داشت و این شب خاطره به منظور پاسداشت ایثاگری ها و مقام و منزلت این شهید معزز شب خاطره شهید افشاریان در بیجار برگزار می شود.

وی با تشکر از همکاری و مشارکت ادارات و سازمان های دولتی در راستای برگزاری شب خاطره شهید افشاریان، اظهار کرد: شب خاطره شهید افشاریان به همت حوزه هنری شهرستان بیجار و با همکاری فرمانداری، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه شهرستان بیجار برگزار می شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در پایان یادآور شد: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده، علاوه بر خاطره‌گویی شماری از همرزمان این شهید برجسته، سردار حاج حسین رضا صادقی از فرماندهان ارشد نظام سخنرانی خواهند داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha