کد خبر: 4068056
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰

بکارگیری اهل سنت در مدیریت‌های مختلف سرمایه‌گذاری برای نظام است

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی و دینی با تأکید بر اینکه نیروها و شایستگان اهل سنت در ‌پست‌های مدیریتی بکارگیری شوند، گفت: بکار‌گیری نیروهای توانمند اهل سنت در پست‌های مدیریت‌های کلان و استانی کشور هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری برای نظام است.

نشست مطبوعاتی مشاور رئیس جمهور

به گزارش ایکنا از کردستان، ماموستا عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی و دینی امروز، 11 تیرماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، تمام مذاهب اسلامی در کشور ما با هم برابر و برادرند و این امر یک تاکتیک نیست بلکه استراتژی راهبردی نظام برای کل کشور است.

وی با اشاره به اینکه افراطی‌گری در هر بخش و زمینه‌ای کار جاهلان بوده و اعتدال و میانه‌روی کار عالمان بوده است، افزود: همه اقوام و مذاهب و حتی ادیان توحیدی، در منابع خدادادی و ظرفیت‌های کشور سهیم و شریک هستند لذا هیچ قومی نباید احساس مغفول ماندن کند. براین اساس نیز نظام و به تبع آن دولت، فرقی بین اقوام قائل نیست.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی و دینی با اشاره به اقدامات و کارهای صورت گرفته خود در این سمت بیان کرد: بکارگیری شایستگان اهل سنت در وزارتخانه‌ها در حد معاون و مدیران، قرار دادن مشاور اهل سنت برای وزرا و استانداران استان‌های سنی نشین، بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای نخبه اهل سنت در سفارتخانه‌ها، بهره‌مندی از علمای تقریبی اهل سنت در نشست‌های گفت‌و‌گوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از جمله پیشنهادات ارائه شده به رئیس جمهور و وزرای کشور بوده است.

وی با تأکید بر اینکه امروز نیاز است تمام اقوام ایران اسلامی همچون اوایل انقلاب باید با هم همدل، همگام و متحد باشند، ادامه داد: تنها راه مقابله با فتنه‌های دشمن، حفظ وحدت و انسجام بین قومیت‌ها و مذاهب در کشور است.

ماموستا کریمی با بیان اینکه در کشور ما هیچ قومی بر قوم دیگر برتری ندارد و خط‌کشی و دیوارکشی قومیتی نداریم، افزود: تنوع زن و مرد، قومیت‌ها، اقلیت‌های دینی و و مذهبی به ذات خود، خوب و آفریده خدا است و هیچ کس حق اهانت کردن به قومیت و فرد دیگر را ندارد چراکه توهین به آفریدگار آن است.

وی بیان کرد: در زمان پذیرفتن این پست تا کنون تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مشکلات را پیگیری کنم و در زمینه مذاهب و ادیان، مشکلات و اقدامات و سفرهای استانی خود در این حوزه را در قالب 10 جلد کتاب مصور تقدیم رئیس جمهور کرده‌ایم.

مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی و دینی از ارائه طرح حمایت از جامعه روحانیت اهل سنت کشور به فراکسیون اهل سنت مجلس خبر داد و گفت: امیدواریم با تصویب این طرح بتوانیم وضعیت معیشتی جامعه روحانیون اهل سنت کشور را بهبود ببخشیم.

ماموستا کریمی ادامه داد: برای دغدغه مسکن روحانیون با اداره اوقاف در حال رایزنی هستیم تا اولویت اول زمین‌های وقفی برای احداث مسکن با ماموستایان و عالمان دینی باشد و در تلاشیم تا اگر امکان باشد هزینه پرداختی در این بخشنیز محدود و بنا بر وسع روحانیون باشد.

وی افزود: تبدیل مسئولیت به مالکیت در برخی از حوزه‌های کاری یکی از معضلات اصلی کشور بوده است در حالیکه مسئولان باید با نگاه امانت هر مسئولیتی را درکشور بپذیرند و از این سمت خود هیچگاه سوء استفاده‌ نکرده و تمام تلاش خود را برای خدمت صادقانه و راستین به مردم بکارگیرند.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی و دینی با اشاره به اینکه تمام مخلوقات خداوند دارای حق هستند فقط حق و حقوق متفاوت است، افزود: هدف از تشکیل حکومت توسط انبیا برقراری عدالت اجتماعی است لذا باید برای رسیدن به عدالت اجتماعی حق و حقوق تمام مردم رعایت شود.

وی پیگیری مشکلات و کمک کردن به ادیان توحیدی مسیحی، یهودی، زرتشت کشور را یکی دیگر از مأموریت‌های خود به عنوان مشاور رئیس جمهور دانست و گفت: ادیان توحیدی مسیحیت، یهودیت و زرتشتی در نظام جمهوری اسلامی مورد حمایت هستند و پیگیر مشکلات آنان نیز هستیم.

ماموستا کریمی در پایان یادآور شد: دولت و نظام با احقاق حقوق ملت شریف ایران هیچ مشکلی ندارد و تنها معضل ما مدیریت نارسای برخی از مدیران و عدم تخصص برخی از آنان بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :