کد خبر: 4076596
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱

قیام سیدالشهدا (ع)؛ نهایت بینش دینی و سیاسی

استاد حوزه علمیه کردستان قیام سیدالشهدا (ع) را نهایت بصیرت و بینش دینی و سیاسی دانست و گفت: امام حسین(ع) با علم و آگاهی کامل قدم در راهی گذاشت که اسلام را بیمه کرد.

عزاداری محرم

به گزارش ایکنا کردستان، حجت‌الاسلام مسعود محمدی، استاد حوزه علمیه کردستان امروز، 16 مردادماه در مراسم عزای حسینی که با حضور طلاب و روحانیون سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام علما، روحانیون و طلاب همواره یکی از زمینه‌های توسعه و انتقال مفاهیم دینی بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان دین اسلام امروز نسبت به گذشته بسیار حیله‌گرتر و مکارتر شده‌اند، افزود: هرچه به سمت جلو حرکت می‌کنیم وظیفه روحانیون و طلاب بیشتر و حساس‌تر می‌شود لذا باید ضمن داشتن تعهد به وظیفه خود دارای علم و بصیرت باشند.

استاد حوزه علمیه کردستان بصیرت را موتور محرکه جامعه اسلامی دانست و بیان کرد: خروجی دینداری بدون بصیرت وهابیت، بهائیت، القاعده و داعش می‌شود، بصیرت به مانند چشم عقل برای انسان کار می‌کند و زمانی که این امر محقق نشود، انسان هرچه هم به سمت دین گرایش داشته باشد، منحرف می‌شود و در دام گروه های تندرو گرفتار خواهد شد.

وی قیام سیدالشهدا (ع) را نهایت بصیرت و بینش دینی و سیاسی دانست و گفت: امام حسین(ع) با علم و آگاهی کامل قدم در راهی گذاشت که اسلام را بیمه کرد، بصیرت امام علیه السلام و یارانش باعث شد که جبهه‌ای جدید در برابر دینداری بدون بصیرت شکل گرفته، لذا می‌توان گفت که عاشورا معلول بصیرت دینی است.

حجت‌الاسلام محمدی افزود: با این وجود همانگونه که در تاریخ آمده است ده‌ها هزار مسلمان دیندار ولی بی‌بصیرت در مقابل ۷۲ مسلمان با بصیرت قرار گرفتند و واقعه عظیم عاشورا به وقوع پیوست که همه اینها باید برای ما درس بصیرت‌افزایی باشد.

وی در پایان یادآور شد: در مجالس عزای امام حسین (ع) باید بتوانیم کسب فیض کنیم، فیض یعنی اینکه در این شب‌های بزرگ بصیرت دینی و سیاسی خود را افزایش دهیم تا بهتر بتوانیم از اسلام و انقلاب پاسداری کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha