کد خبر: 4078531
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰

ثبت 100 فیلم در جشنواره فیلم کوتاه صاحب سقز

دبیر جشنواره فیلم کوتاه صاحب سقز با اشاره به استقبال گسترده فیلمسازان استان گفت: 100 فیلم کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی در دبیرخانه نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه صاحب به ثبت رسید.

زانیار لطفی، دبیرجشنواره فیلم کوتاه صاحب سقز

به گزارش ایکنا از کردستان، زانیار لطفی، دبیرجشنواره فیلم کوتاه صاحب سقز امروز، 25 تیرماه در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر صاحب با ارائه گزاشی از روند اجرایی برگزاری جشنواره اظهار کرد: خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی که از طرف فیلمسازان استان از این جشنواره صورت گرفت در مهلت اعلام شده ارسال اثر 100 اثر در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسید که بسیار قابل توجه بوده است.

وی افزود : 72 اثر داستانی، 19 اثر مستند و 9 اثر پویانمایی از بیش از 90 هنرمند کردستانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که این حضور فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های فرهنگی و هنری شهر صاحب است.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه صاحب سقز بیان کرد: برگزاری شایسته این جشنواره با توجه به حضور اکثر هنرمندان فیلمساز کردستانی می‌تواند زمینه برگزاری منطقه‌ ای و کشوری و حتی بین‌المللی این جشنواره را در دوره‌های بعدی فراهم کند.

وی با قدردانی از حمایت‌های صورت گرفته تاکنون افزود: توجه به هنر یکی از ‌ مؤلفه‌های توسعه محسوب می‌شود و بین این هنرها سینما به عنوان هنر هفتم با بهره‌مندی از سایر هنرها تسهیل‌کننده روند حرکتی در مسیر توسعه و شناساندن توانمندی‌ها قلمداد شده است.

وی با تأکید برلزوم بسیج تمامی توان شهر صاحب و بهره‌مندی از امکانات و حمایت‌های مسئولان شهرستان سقز از این جشنواره گفت: این رویداد و تداوم آن در سال‌های آتی، صاحب را به مرکزی برای ارائه تولیدات کوتاه سینمایی در استان و کشور تبدیل خواهد کرد.

لطفی در خصوص زمان برگزاری جشنواره نیز گفت: جشنواره از 19 شهریور ماه 1401 آغاز و برگزیدگان در بخش‌های مختلف همزمان با روز ملی سینما 21 شهریور در مراسمی معرفی و تجلیل خواهند شد.

وی از برگزاری برنامه‌های مختلف جنبی در ایام جشنواره خبر داد و گفت: نشست فیلمسازان استان با مسئولان ارشد سینمایی حوزه هنری کشور، برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی سینما، بازدید از جاذبه‌های توریستی و گردشگری صاحب و جلسات نقد وبررسی با حضور صاحبان آثار از برنامه‌های جنبی است که در نظر گرفته شده است.

یحیی آذرپور، شهردار صاحب سقز در این نشست با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر صاحب با تمام توان از این جشنواره حمایت خواهد کرد.

وی گفت: براین باوریم کار فرهنگی و برگزاری جشنواره‌های هنری با توجه به استعدادهای فراوانی که در این مطقه وجود دارد در بالا بردن سطح فرهنگی جامعه مؤثر بوده و زمینه کاهش معضلات اجتماعی را فراهم خواهد آورد.

آذرپور با قدردانی از حمایت‌های حوزه هنری استان از این جشنواره گفت: خوشبختانه در سطح شهرستان سقز نیز فرماندار و سایر دستگاه‌های اجرایی همراهی بسیار خوبی را با جشنواره داشته‌اند و امیدواریم با برنامه‌ریزی منسجی که تاکنون صورت گرفته است جشنواره‌ای شایسته و در خور شأن و جایگاه هنرمندان را شاهد باشیم.

گفتنی است؛ در این نشست همچنین طی حکمی ایرج کاکی، به عنوان مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای جشنواره منصوب شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha