کد خبر: 4085916
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳

تمهیدات لازم برای بازگشت زوار اربعین از مرز باشماق اندیشیده شده است

نماینده ویژه معاون گردشگری در ستاد اربعین و‌مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: تمهیدات لازم برای بازگشت زواراربعین حسینی (ع) از مرز بین‌المللی باشماق مریوان و اسکان و خدمات‌دهی به آن‌ها در کردستان اندیشیده شده است..

زوار اربعین

به ‌گزارش ایکنا از کردستان، علیرضا احمدی شریف، نماینده ویژه معاون گردشگری در ستاد اربعین امروز، 25 شهریورماه در بازدید از مرز باشماق مریوان و تأسیسات گردشگری و موکب‌های مستقر در ورودی گذرگاه مرزی باشماق، اظهار کرد: امکانات رفاهی مطلوبی در محورهای منتهی به پایانه مرزی باشماق مریوان برای خدمات‌دهی و تردد زوار اربعین فراهم شده است.

وی ضمن تشکر از فعالیت‌های اعضای ستاد اربعین در کردستان افزود: با توجه به اینکه برای اولین‌بار است تردد زائران از مرز بین‌المللی باشماق مریوان صورت می‌پذیرد، لذا وضعیت این مرز و تردد زوار مطلوب و رضایت‌بخش است.

نماینده ویژه معاون گردشگری در ستاد اربعین و‌مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: تمهیدات لازم برای بازگشت زواراربعین حسینی (ع) از مرز بین‌المللی باشماق مریوان و اسکان و خدمات‌دهی به آن‌ها در کردستان اندیشیده شده است.

کردستان؛ آماده اسکان زائران اربعین حسینی

آرمان وطن‌دوست، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان هم در این بازدید با بیان اینکه استان آماده بازگشت و اسکان زائران اربعین حسینی است، اظهار کرد: کلیه تأسیسات گردشگری کردستان اعم از هتل‌ها، خانه‌مسافرها، مهمانپذیرها، مجتمع‌های خدماتی بین‌راهی، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، دفاتر خدمات مسافرتی و... که در مسیر تردد کاروان‌های زیارتی واقع شده، برای پذیرایی و اسکان زائران به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

وی افزود: در این ایام با همکاری اعضای ستاد اربعین،از تأسیسات گردشگری استان برای خدمات‌دهی شایسته و مطلوب به زوار حسینی به‌صورت مستمر بازدید به‌عمل آمده است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان افزود: پنج ایستگاه اطلاع‌رسانی و اسکان نیز در مبادی ورودی شهرستان‌های مریوان و سنندج برای رفاه حال زائران برپا شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون مشکلی از لحاظ اسکان و پذیرایی از زائران در استان و مرز باشماق مریوان وجود نداشته است، یادآور شد: امیدواریم با همکاری مردم، بخش خصوصی و تمهیدات صورت گرفته بتوانیم از زائران حسینی به شایستگی استقبال و پذیرایی کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha