کد خبر: 4088667
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵

جشنواره «رحمت‌للعالمین» در کردستان برگزار می‌شود

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به برنامه‌های اجرایی هفته وحدت اشاره کرد و گفت: جشنواره ادبی «رحمت‌للعالمین» در سه محور شعر، مقاله و داستان کوتاه هفته وحدت با حضور شعرا و ادبای استان کردستان برگزار خواهد شد.

سعید عسکری، مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام سعید عسکری، مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور امروز، هفتم مهرماه در اولین جلسه هماهنگی برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته وحدت با قدردانی از همکاری و مساعدت دستگاه‌های اجرایی استان در برگزاری اجلاسیه منطقه‌ای وحدت اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مورد هفته وحدت و برنامه‌ریزی برای این ایام می‌فرمایند: اهمیت هفته وحدت را هم دستگاه‌ها، هم مردم و بخصوص علمای شیعه و سنی در داخل و خارج کشور با جدیت به آن بپردازند.

وی افزود: در هفته وحدت باید تلاش کنیم تا مردم خود به عنوان متولی برنامه‌های هفته وحدت نقش پررنگی در برگزاری این برنامه‌ها داشته باشند و حضور چشمگیری در برنامه‌های اجرایی این هفته داشته باشند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بیان کرد: بیانات مقام معظم رهبری به عنوان راهبرد برنامه‌های هفته مورد توجه دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در اختلافات قومیتی و مذهبی استعمار نقش اساسی دارد، افزود: احساسات، جهالت‌ها، تعصبات بی‌مورد و کج فهمی‌ها به اختلافات ایجاد شده توسط استعمار دامن زده است که این امرو باید مورد توجه مسئولان ذیربط قرارگیرد.

حجت‌الاسلام عسکری ادامه داد: امروز دشمنان اسلام شیوه و شگرد جدیدی را در دستور کار خود قرار داده است و در اغتشاشات اخیر طرح و برنامه دشمن این بود که علاوه بر اینکه به اختلافات دامن می‌زند، خودشان نیز باید متحد باشند.

وی افزود: در این راستا ما باید با نقشه خوانی دشمن و هوشیاری، بصیرت و دغدغه تمام نقشه‌های دشمنان ار نقش برآب کنند و در این راستا از حضور مردم در راهپیمایی اخیر کمال تشکر و قدردانی را داریم.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در پایان به برنامه‌های اجرایی هفته وحدت اشاره کرد و یادآور شد: جشنواره ادبی «رحمت‌للعالمین» در سه محور شعر، مقاله و داستان کوتاه هفته وحدت با حضور شعرا و ادبای استان کردستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha