کد خبر: 4103237
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳

جامعه دانشگاهی سطحی‌نگر نباشد

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان رفتار عقلایی و مخالف با احساس را برای دانشجویان مهم دانست و گفت: یکی از نیازهای اصلی دانشجویان نگاه عمیق و به دور از سطحی‌نگری به مسائل روز است.

عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در کردستان

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی‌فقیه در کردستان در گردهمایی دانشجویان بسیجی استان که دیروز، هفتم آذرماه در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، دانشجویان را به تفکر و تعقل عمیق دعوت کرد و گفت: یکی از نیازهای اصلی و عنصری دانشجویان نگاه عمیق، به دور از سطحی نگری به مسائل و موارد روز است.

وی با بیان اینکه سطحی‌نگری در جامعه ما رواج زیادی دارد، افزود: جامعه دانشجو نباید سطحی‌نگر باشد چراکه در این حالت وی به عنوان مخاطب تحت مدیریت هر رسانه‌ای قرار می‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان خردورزی را از دیگر مؤلفه‌های مورد نیاز یک دانشجو برشمرد و بیان کرد: تعقل و خردورزی در مفهوم کلی اینکه فرد باید نسبت به مسائلی که می‌شنود، فکر و تفکر کرده و به عقل مراجعه کند.

وی رفتار عقلایی و مخالف با احساس برای یک دانشجو یک فرآیند تصمیم‌گیری مهم دانست و گفت: عرصه اجتماع، عرصه احساسات نیست و رفتارهای دانشجو باید به شکل عقلایی و آمیخته با عقل و تفکر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان یکی از رفتارهای عقلایی دانشجویان و اساتید عدم تعطیلی علم و دانشگاه نام برد و افزود: هیچ عقل سلیمی تعطیلی دانشگاه و مراکز آموزش علمی را صحیح نمی‌داند چرا که با تعطیلی علم، جامعه علمی عقب می‌ماند و ضررش جبران‌ناپذیر خواهد بود.

وی دشمن‌شناسی، شناخت هدف و تشخیص مسیر را از ویژگی‌های دیگر یک دانشجوی آگاه خواند و بیان کرد: در هر کشوری، رهبر یک کشور نسبت به آن کشور دلسوز تر از همه است و واقعاً می‌توان گفت که در کشور ما رهبر معظم انقلاب دلسوزترین فرد در راه پیشرفت کشور است.

پورذهبی با اشاره به اهمیت سواد رسانه‌ای یادآور شد: دانشجو باید دارای سواد رسانه‌ای باشد و تأثیرپذیری از رسانه را درک کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha