کد خبر: 4104887
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳

اعلام فراخوان جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان در کردستان

معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان از اعلام فراخوان سی‌و‌سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در سطح استان خبر داد و گفت: دانشجویان تا پایان آذرماه فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام خود در این جشنواره اقدام کنند.

جشنواره قرآن و عترت فرهنگیان کردستان

محمدابراهیم شریفیان، معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، گفت: سی‌و‌سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان همزمان با سراسر کشور در استان کردستان برگزار می‌شود.

وی از اعلام فراخوان سی‌و‌سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در سطح استان خبر داد و افزود: دانشجویان تا پایان آذرماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت‌نام خود در این جشنواره اقدام کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان کردستان با اشاره به برگزاری این جشنواره قرآنی در دو مرحله استانی و کشوری بیان کرد: سی‌و‌سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در ۱۰ بخش و ۴۹ رشته برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: بخش‌های آوایی، معارفی، پژوهشی، فن آوری و رسانه‌ای، هنری، ادبی، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و بخش نوآفرینی قرآنی(استارت آپهای قرآنی) از بخش‌های این دوره از جشنواره قرآنی است.

شریفیان بخش آوایی را مهم‌ترین بخش این جشنواره دانست و گفت: رشته‌های بخش آوایی شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل قرآن کریم، حفظ جزء 30 حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء قرآن کریم، حفظ 5 جزء قرآن کریم، اذان، تواشیح و همخوانی قرآن کریم می‌باشد.

وی ايجاد انس و الفت هر چه بيشتر دانشجو معلمان با قرآن و سيره معصومين (ع)، اعتلای اخلاق، ايمان و بصيرت ديني دانشجو معلمان، تشويق و حمايت از نخبگان قرآني دانشگاه و معرفی به جامعه قرآنی، الگوسازی دانشجو معلمان برای ساير اقشار جامعه در حوزه فعاليت‌های قرآن و عترت و حاكميت گفتمان قرآن و عترت در حوزه آموزش و پژوهش دانشگاه را از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان کردستان، به شرایط شرکت در سی‌و سومین جشنواره دانشجو معلمان فرهنگیان اشاره کرد و افزود: اشتغال به تحصیل، هر دانشجو می‌‌تواند حداکثر در یک رشته انفرادی و یک رشته گروهی شرکت کند و دانشجو معلمانی که در یکی از رشته‌‌های مرحله کشوری دوره قبل حائز رتبه اول شده‌اند، مجاز به شرکت در همان رشته نیستند. دانشجو معلمانی که در یکی از مقاطع حفظ مرحله کشوری دوره‌­های پیشین حائز رتبه اول شده‌­اند مجاز به شرکت در مقطع پایین­‌تر نیستند و باید در مقطع بالاتر شرکت کنند.

وی با اشاره به برگزاری مرحله استانی این جشنواره در اواخر بهمن‌ماه و اوایل اسفندماه سال جاری یادآور شد: نفرات برگزیده به مرحله کشوری سی‌و‌سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان کردستان راه می‌یابند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha