مرکز «توانمندسازی آسیب‌دیدگان اجتماعی» در کردستان راه‌اندازی می‌شود
کد خبر: 4183097
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰

مرکز «توانمندسازی آسیب‌دیدگان اجتماعی» در کردستان راه‌اندازی می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، مجتمع چند منظوره رفاهی، اقتصادی و توانمندسازی در سنندج راه‌اندازی می‌شود.

مهدی رمضانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، مهدی رمضانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان امروز، ۲۹ آبان در دومین دوره انتخابات تعیین نمایندگان سازمان‌های مردم‌ نهاد در شورای توسعه و حمایت استان، گفت: در حوزه اجتماعی اگر بتوانیم بسیاری از مسائل را کنترل کنیم و تمرکزی بر آن داشته باشیم طبیعتا به مسائل امنیتی و موارد بغرنجی که امروز جوامع با آن درگیر هستند، نمی‌رسیم.

وی با اشاره به اینکه ما امروز با معلول‌هایی از جمله طلاق، اعتیاد، خودکشی و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مبارزه می‌کنیم، افزود: اگر علت این آسیب‌ها را به خوبی پایش و تحلیل می‌کردیم اکنون درگیر این معلول‌هایی که به صورت فزاینده در جامعه در حال رشد و تکثیر هستند، نبودیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ضمن قدردانی از دغدغه‌مندی سمن‌ها و تشکل‌های مردمی در استان بیان کرد: امیدوارم جوانان داوطلب در این عرصه با تأسی از  فداکاری پیشکسوتان این حوزه در حل مشکلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی استان پای‌کار باشند.

وی در ادامه، اجتماعی‌سازی و مردمی‎‌سازی بسیاری از موضوعات را چاره کار دانست و گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثرباشد لذا مشارکت مردم به صورت خودجوش و افراد مبتکر می‌توانند به رفع آسیب‌های اجتماعی کمک کنند.

رمضانی از راه‌اندازی مرکز توانمندسازی آسیب‌دیدگان اجتماعی در سنندج خبر داد و گفت: با همت و رایزنی مدیرکل فرهنگی اجتماعی استان کردستان، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، مجتمع چند منظوره رفاهی، اقتصادی و توانمندسازی در محل انبار قدیمی غله سنندج احداث می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، برگزاری جلسات با انجمن‌های مردمی در راستای احصای مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و رفع این معضلات را ضروری عنوان کرد و گفت: امیدواریم با انتخاب بهترین افراد این انتخابات برگزار شود و زمینه رشد و بالندگی هر چه بیشتر سازمان‌های مردم نهاد در استان را شاهد باشیم.

یادآور می‌شود؛ در پایان این مراسم انتخابات تعیین نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد در شورای توسعه و حمایت استان برگزار شد که میلاد رضایی و کاوه قادری به عنوان اعضای اصلی و کیوان چارداولی به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

انتهای پیام
captcha