کد خبر: 4218549
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۱

اخلاق‌ و سیاست‌ورزی اسلامی ویژگی بارز رئیس‌جمهور شهید بود

استاندار کردستان گفت: در مسئولیت‌های مختلفی که در این سال‌ها داشتم ویژگی‌هایی را در آیت‌الله رئیسی نهادینه دیدم که این ویژگی بارز رفتار، اخلاق اسلامی و سیاست‌ورزی اسلامی بود و این شخص در هر شرایطی رفتار پسندیده اسلامی بروز می‌داد.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان روز گذشته، 6 خردادماه در مراسم گرامیداشت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و شهدای خدمت که در مسجد کوثر دانشگاه برگزار شد، گفت: تاریخ انقلاب اسلامی شاهد رخدادهای تلخ و شیرین زیادی بوده است که سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهانش اتفاقی تلخ و ناگوار بود که باعث از دست دادن چهره‌های برجسته کشورمان ‌شد.

وی از ویژگی‌های صادقانه و مردمی شهید جمهور اسلامی ایران سخن گفت و افزود: در مسئولیت‌های مختلفی که در این سال‌ها داشتم ویژگی‌هایی را در آیت‌الله رئیسی نهادینه دیدم که این ویژگی بارز رفتار، اخلاق اسلامی و سیاست ورزی اسلامی بود و این شخص در هر شرایطی رفتار پسندیده اسلامی بروز می‌داد.

استاندار کردستان بیان کرد: عاملی که باعث شده مردم با تفکرهای مختلف و فاصله مکانی‌های متفاوت از سراسر جهان‌ با عمق جان از شهادت آیت‌الله رئیسی غمگین شوند عملکرد، ویژگی‌ها و رفتارهای خدا پسندانه این مرد بزرگ در رفع مشکلات مردم بود.

وی اظهار کرد: زمانی که فرد در حوزە قدرت، سیاست، مدیریت و حکمرانی است باید اخلاق اسلامی را رعایت کند که رئیس‌جمهور کشورمان مثال بارز  این اصول اسلامی بود چراکه این رفتار را در خود نهادینه کرده بود.

زارعی‌کوشا با اشاره به توجه ویژه شهید آیت‌الله رئیسی به استان کردستان گفت: ایشان در طی دوره ریاست جمهوری خود سه بار به استان کردستان سفر کرده است و توجه داشتند که اگر لازم باشد برای حل مشکلات این استان ۳۰ بار دیگر هم سفر خواهم کرد.

وی در پایان گفت: احیای مدیریت انقلابی و جهادی در دوره فعلی و معاصر از عملکرد دوره  شهید رئیسی بود، رئیس‌جمهوری که خستگی نمی‌شناخت و هیچ آخر هفته‌ای را به استراحت نمی‌گذارند.

انتهای پیام
captcha