کد خبر: 4077241
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳

طرح «مدرسه تابستان» در مدارس دوره ابتدایی کردستان اجرایی شد

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌و‌پرورش استان کردستان از اجرای طرح «مدرسه تابستان» در مدارس دوره ابتدایی کردستان خبرداد و گفت: بخشی از این طرح در راستای سند تحول بنیادین و افزایش سرانه مطالعه دانش‌آموزان در تابستان و به صورت مجازی اجرا خواهد شد.

مدرسه تابستان

غلامعلی کرمی نیاز، معاون آموزش ابتدایی آموزش‌و‌پرورش استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، به تشریح اهداف طرح مدرسه تابستان در مدارس دوره ابتدایی پرداخت و اظهار کرد: به منظور جبران نواقص احتمالی آموزشی در دوران کرونا که در آموزش‌های غیرحضوری ایجاد شد، طرح مدرسه تابستان در کلیه مدارس ابتدایی استان در حال اجراست.

وی با بیان اینکه طرح مدرسه تابستانه در دو بخش در حال اجرا است؛ افزود: طرح جبران و تثبیت یادگیری برای تمامی کودکان بازمانده از تحصیل، کل دانش‌آموزان دوره اول که در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی نیاز به آموزش و تلاش بیشتر هستند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌و‌پرورش استان کردستان بیان کرد: بخش دوم طرح مدرسه تابستانه طرح مطالعه دقیق و یادگیری است که این طرح در راستای سند تحول بنیادین و افزایش سرانه مطالعه دانش آموزان در تابستان و در بستر فضای مجازی اجرا خواهد شد.

کرمی‌نیاز با بیان اینکه مخاطب این طرح تمامی دانش‌آموزان دوره ابتدایی است، گفت: هر هفته یک کتاب داستان به صورت صوتی و نوشتاری توسط معلمان مربوطه در سامانه بارگذاری می‌شود و دانش‌آموزان پس از مطالعه توسط معلمان ارزیابی می‌شوند.

وی به اهداف طرح مدرسه تابستانه (مطالعه دقیق و یادگیری عمیق) نیز اشاره کرد و ارتقای سطح فرهنگ مطالعه، گسترش واژگان دانش آموزان، ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی، ارتقای سطح عملکرد آموزشی مدارس و تقویت مهارت خواندن و نوشتن دانش‌آموزان را از اهداف این طرح برشمرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌و‌پرورش استان کردستان استقبال دانش‌آموزان کردستانی از طرح مدرسه تابستان را قابل قبول و مطلوب ارزیابی کرد و گفت: انتظار می‌رود که والدین دانش‌آموز نیز همراهی و همکاری لازم را در زمینه اجرایی شدن این طرح داشته باشند.

وی با بیان اینکه طرح مدرسه تابستان(مطالعه دقیق و یادگیری عمیق) تا 15 شهریورماه ادامه خواهد داشت؛ یادآور شد: برای دانش‌آموزانی که به  فضای مجازی دسترسی نداشته باشند می‌توانند از طریق راهبران آموزشی و معلم مربوطه و همچنین طی هماهنگی که با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به عمل آمده است، از طریق کتابخانه سیار این کانون کتاب‌های داستان را به صورت امانی تحویل گرفته و پس از مطالعه آن را عودت دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha