کد خبر: 4102574
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۳

تبیین حقایق و آگاه‌سازی نسل جوان ضرورتی انکارناپذیر است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید بر اینکه امروز با انسداد و فروپاشی فکری مواجه هستیم، افزود: امروز گروهی از دانش‌آموزان و دانشجویان گرفتار این فضا هستند، لذا امروز تبیین حقایق و آگاه‌سازی نسل جوان ضرورتی انکارناپذیر است.

عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان امروز، پنجم آذرماه در دیدار با بسیج اساتید  دانشگاه‌های استان با اشاره به اینکه دشمن در فضای رسانه‌ای جلوتر از ماست، گفت: این امر به معنای عجز ما نیست ولی باید خودمان را قوی کنیم.

وی لجن پراکنی و دروغ‌پردازی را توطئه اصلی دشمن در فضای مجازی و رسانه‌ای دانست و افزود: جلوی حوادث را که نمی‌توانیم بگیریم اما می‌توان با مسئله‌شناسی و موضع مناسب، آسیب‌ها را در اتفاقات مختلف و جنگ رسانه‌ای دشمن کمتر کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان، وضعیت اقتصادی را از دلایل نارضایتی‌های اخیر دانست و بیان کرد: معیشت و اقتصاد از مسائل حائز اهمیت بوده است اما نمی‌توان گفت که موضوع فقط همین است، چراکه اگر مشکلات اقتصادی رفع شود بازهم معترض وجود دارد.

وی در ادامه گفت: بحث ایدئولوژیک یکی از منشاءهای حوادث اخیر بوده است چراکه برخی که با ارزش‌ها و نظام اسلامی مشکل داشتند، به دنبال بهانه بودند.

حجت‌الاسلام پورذهبی مسائل رفتاری را از دیگر عوامل حوادث اخیر ذکر کرد و ادامه داد: اتفاقاتی مانند فساد، فرار نخبگان یا بیکاری بدون اثبات آن مدام نقل می‌شود، که این امر بر افکار عمومی تأثیر گذاشته است و بخشی هم به مشکلات مدیریتی برمی‌گردد.

وی با تأکید بر اینکه امروز با انسداد و فروپاشی فکری مواجه هستیم، افزود: امروز گروهی از دانش‌آموزان و دانشجویان گرفتار این فضا هستند، بنابراین تبیین حقایق و آگاه‌سازی نسل جوان امر مهمی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: طبق آمارها ۳۳ میلیون نفر در کشور مشغول بازی‌های رایانه‌ای در فضای مجازی و اغلب جوان و نوجوان هستند که جای تأمل دارد.

وی یادآور شد: علیرغم مانور دشمنان بر روی فرار نخبگان خیلی از تحصیل کرده‌های ایرانی در خارج از کشور از جمله آمریکا، اکنون در کشورمان مشغول به خدمت هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha