کد خبر: 4103812
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷

خدمت‌رسانی مضاعف به مردم قدردان و زمان‌شناس امتحان مسئولان است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسئولان نیز امتحان و ابتلای خود را در این مسیر دارند، گفت: خدمت‌رسانی مضاعف به مردم قدردان و زمان‌شناس امتحان مسئولان است که امیدوارم در آن نمره قبولی بگیریم.

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امروز، 10 آذرماه در جریان سفر به کردستان و در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای امنیت استان و تعدادی از جانبازان اغتشاشات اخیر، وحشی‌گری و بی‌رحمی‌های بانیان و عاملان اصلی اغتشاشات اخیر را یادآور رفتارهای داعشی دانست و گفت: امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و همه کسانی که در قضایای اخیر مرتکب قتل و ایجاد جراحت برای مردم و نیروهای حافظ امنیت شده‌اند، باید به دست عدالت سپرده شوند.

وی افزود: جریانی که همواره با جمهوری اسلامی دشمنی داشت و در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی نیز تلاش می‌کرد کردستان را ناامن کند، سعی کرد از موج هیجانات اخیر سوء استفاده کند تا بار دیگر امنیت کردستان را که با ریختن خون‌های بسیار گرانبها به دست آمده است، مخدوش کند، اما مردم با ایستادگی خود باعث ناکامی او شدند.

رئیس جمهور، خانواده‌های شهدا را مایه آبرو، افتخار و عزت جمهوری اسلامی ایران معرفی و اظهار کرد: شهدا و جانبازان ارزشمندترین و مهمترین دارایی‌های خود، یعنی جانشان را در مسیر امتحان الهی به میدان آوردند و لذا در ابتلا و امتحان خود نمره قبولی گرفتند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان نیز امتحان و ابتلای خود را در این مسیر دارند، گفت: خدمت‌رسانی مضاعف به مردم قدردان و زمان‌شناس امتحان مسئولان است که امیدوارم در آن نمره قبولی بگیریم.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: همه باید قدردان خون شهدا و ایثار جانبازانی باشیم که اگر از خودگذشتگی، رشادت و شهامت آنها نبود، کسی نمی‌دانست وحشی‌گری‌های اغتشاشگران چه بر سر مردم و کشور بیاورد.

وی تأکید کرد: امنیت خط قرمز و مهم‌ترین و محوری‌ترین مسئله برای هر جامعه و کشوری است و هیچ مردم و کشوری اجازه نمی‌دهند کسی امنیت آنها را به مخاطره بیاندازد.

رئیس جمهور در ادامه با خانواده‌های تعدادی از قربانیان اغتشاشات اخیر در استان کردستان نیز دیدار کرد و ضمن شنیدن سخنان آنان تأکید کرد که مطمئن باشید همه اقدامات لازم برای شناسایی عوامل جانباختن و قاتلان عزیزان آنها انجام خواهد شد.

وی بر رسیدگی به وضعیت خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان اغتشاشات تأکید کرد و گفت: جریانی که همواره با جمهوری اسلامی دشمنی داشت و در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی نیز تلاش می‌کرد کردستان را ناامن کند، سعی کرد از موج هیجانات اخیر سوءاستفاده کند تا بار دیگر امنیت کردستان را که با ریختن خون‌های بسیار گرانبها به دست آمده است، مخدوش کند، اما مردم با ایستادگی خود باعث ناکامی او شدند.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اهمیت برقراری کامل امنیت در استان یادآور شد: مطمئن باشید در شناسایی کسانی که باعث جانباختن عزیزان شما شده‌اند، هیچ مماشاتی نمی‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha