کد خبر: 4214885
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۳

تخصیص 10 کاروان حج تمتع به کردستان

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با اشاره به تخصیص 10 کاروان حج تمتع سال جاری به حجاج کردستانی گفت: در قالب این کاروان‌ها هزار و ۱۴۵ نفر از زائران کردستانی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی حج و زیارت استان کردستان، کاوه شیرزادی، مدیرکل حج و زیارت استان کردستان دیروز، 20 اردیبهشت در آئین گرامیداشت هفته حج و جلسه توجیهی کاروان‌های حج تمتع استان کردستان گفت: ثبت نام کاروان، مدیران کاروان‌ها، دوره‌های آموزشی و انجام معاینات پزشکی کاروان‌های حج تمتع در کردستان انجام شده است.

وی با اشاره به تخصیص 10 کاروان حج تمتع سال جاری به حجاج کردستانی افزود: در قالب این کاروان‌ها هزار و ۱۴۵ نفر از زائران کردستانی به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

مدیرکل حج و زیارت کردستان با اشاره به اینکه از تعداد حجاج کردستان ۶۰۸ نفر بانوان و ۵۳۷ نفر آقایان هستند، بیان کرد: در این سفر معنوی ۳۲ نفر از عوامل و کارگزاران حج و زیارت زائران را همراهی می‌کنند.

وی تعداد کاروان‌های اهل تشیع را یک کاروان و اهل تسنن را 9 کاروان عنوان کرد و افزود: زائران مکه مکرمه از هفتم تا یازدهم خرداد ماه و از طریق ایستگاه پروازی همدان به این سفر معنوی اعزام خواهند شد.

شیرزادی با اشاره به میانگین سنی زوار بیت‌الله الحرام یآدآور شد: جوان‌ترین زائر از استان کردستان ۱۶ سال و مسن‌ترین زائر نیز ۱۱۲ سال سن دارد و میانگین سنی زائران نیز ۶۴ سال است.

وی در پایان گفت: امسال اقدامات حج و زیارت استان کردستان در قالب سه سفر معنوی عتبات عالیات، حج عمره و حج تمتع در کردستان رقم خورده است و امسال سه کاروان اولیه به ظرفیت ۲۵۵ نفر به عمره اعزام شدند و ۴۶ کاروان از استان کردستان به عتبات عالیات اعزام شدند.

انتهای پیام
captcha