کد خبر: 4218787
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۶

آغاز اعزام کاروان‌های حج تمتع در کردستان

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان از آغاز اعزام کاروان‌های حج تمتع استان کردستان از هفتم خرداد خبر داد و گفت: در سال‌جاری همه زائران استان از طریق قطار سریع‌السیر از مکه مکرمه به مدینه منوره منتقل خواهند شد.

کاوه شیرزادی، مدیرکل حج و زیارت استان کردستان

کاوه شیرزادی، مدیرکل حج و زیارت استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، گفت: امسال هزار و 145 زائر در قالب ۱۰ کاروان در معیت ۳۲ نفر مأمور اجرایی و روحانیون کاروان از استان کردستان در حج تمتع مشارکت دارند.

وی با اشاره به اینکه کاروان‌های حج تمتع استان کردستان از هفتم تا ۱۱ خردادماه از فرودگاه همدان به شهر جده عزیمت خواهند کرد، افزود: اولین کاروان اعزامی استان کردستان مربوط به زائران شهرستان بانه بودند.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با اعلام اینکه مسن‌ترین زائر استان با 112 سال سن در اولین روز اعزام حجاج کردستانی به سرزمین وحی مشرف شد، بیان کرد: زائران استان بعد از حضور در فرودگاه جده به مکه مکرمه مشرف می‌شوند و بعد از انجام مناسک حج امیدواریم جهت زیارت پیامبر مکرم اسلام(ص) و ائمه بقیع به مدینه منوره توسط قطار انتقال پیدا می‌کنند.

وی از حضور  ۳۲ روزه زائران استان به‌طور میانگین در سرزمین وحی خبر داد و افزود: در سال جاری ۵۳۷ نفر مرد و ۶۰۸ نفر زن به سرزمین وحی اعزام خواهند شد که جوان‌ترین این زائران با ۱۶ سال سن از شهرستان سنندج است.

شیرزادی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی و عملیات ثبت‌نام از زائران از آذر ماه سال گذشته شروع شد، اظهار کرد: زائران بعد از اعلام آمادگی و انتخاب کاروان مورد نظر، نسبت به انجام ‌معاینات پزشکی اقدام کردند. 

وی با اعلام اینکه ۱۲جلسه آموزشی - توجیهی برای زائران همه کاروان‌های استان برگزار شد، گفت: تعداد زائران زیر ۵۰ سال ۲۱۴ و تعداد زائران بین ۵۰ تا ۸۰سال ۸۸۰ و بالای ۸۰ سال ۵۱ نفر است و میانگین سنی زائران استان حدود ۶۳ سال است.

انتهای پیام
captcha